Online výuka vyžaduje rychlý internet

6.10.2021 | autor: Redakce PŽ

Školy se snaží, aby mohly provozovat prezenční výuku, ovšem přibývá těch, které už hygiena zavřela. Kromě toho si nikdo nemůže být jistý, jestli se za týden nebo za měsíc situace nezmění a nepřijde plošné uzavření všech škol. Online výuku už jsme jednou zažili a v mnohých rodinách přišli na to, co jim doma chybí. Častokrát to bylo rychlé internetové připojení.

Online výuka je skvělá věc, pokud má každé dítě k dispozici vlastní počítač a také rychlý internet. Bez něj totiž online hovory přes Microsoft Teams, Zoom, Google Meet či Google Classroom moc fungovat nebudou. Co by si dítě asi tak mohlo odnést z hodiny, na níž se mu hlas učitele zasekává a obraz vidí kostičkovaný?

Rychlý internet nemusí být drahý

Pokud bydlíte v menším městě či na vesnici, máte také menší možnosti internetového připojení. Zřejmě u vás nepůsobí tolik poskytovatelů, kteří by si konkurovali a museli tak nabízet nízké ceny. Nevěšte ale hlavu a zkuste zapátrat kde jinde než na internetu. Možná ani nevíte o nějakém poskytovateli, co u vás internet nabízí.

Podívejte se například na webové stránky poskytovatele Nej.cz https://www.nej.cz/ a zjistěte, zda působí i u vás. Nabízí kvalitní optickou síť a rychlost až 1000 Mb/s. Nejsou v tom žádné háčky, neexistuje FUP limit a rychlost neklesá s počtem připojených uživatelů. Kromě toho si ve výhodném cenovém balíčku můžete pořídit i internetovou televizi.

Proč vůbec chtít internetovou televizi?

Protože vám dává spoustu možností. Umožňuje podívat se na pořady, které jste nestihli v televizi, zpětně. Dokáže pozastavit seriál, když si potřebujete odskočit na toaletu. Internetová televize vás ale také zbaví starostí. Nebudete muset řešit přechod na novou technologii DVB-T2 a kupovat další set-top box. Internetová Nej TV navíc obsahuje i přístup k videotéce HBO, což znamená celou nálož dalšího kvalitního obsahu. Dejte jí šanci. Ve dnech, kdy budou děti nuceně zavřené doma, se bude hodit. Kouipt si můžete i AutoCad.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.