Pusťte se do sebekoučinku. Osvojte si 3 účinné nástroje

14.3.2023 | autor: Redakce PŽ

Na svém osobním rozvoji je třeba pracovat neustále. Odhalte 3 účinné nástroje, které vám pomohou při sebekoučinku.

Víte, co přesně chcete?

Ze všeho nejdříve lze doporučit, abyste svou pozornost zaměřili na to, co opravdu chcete. Oprostěte se od vzorce, který problémy fixuje a místo toho upřednostněte ten, který problémy opravdu řeší. 

Uvědomte si, co ve svém životě opravdu chcete. Pamatujte na to, že naše vědomá a nevědomá mysl má následně tendenci tímto směrem zaměřovat naši pozornost. A tímto způsobem tak dochází k vytváření naší osobní reality. 

Důležité je stanovit si svůj vlastní záměr. Pokud je dobře určený, měl by být odrazem nás samotných. Pamatujte, že záměr není konstanta. Právě naopak. Společně s námi se vyvíjí a roste. Stanovením záměru přijímáte plnou odpovědnost za svou životní realitu a dochází k opuštění obětního postoje. 

TIP: Absolvujte výcvik koučinku, který je efektivním nástrojem pro váš osobní rozvoj. 

Uveďte svůj záměr do reality

V momentě, kdy máte o svém záměru jasnou představu, se můžete pustit do jeho realizace. Možná vás v průběhu toho přepadnou určité pochybnosti o sobě samých. V takové chvíli vám mohou být vodítkem určité otázky, které vám mohou pomoct dostat se z bludného kruhu stále stejných úvah.

Mezi takové otázky lze zařadit například:

  • Jak moc je mi tato pochybnost užitečná? 
  • V čem je mi prospěšná? 
  • A čím ji mohu nahradit?

Přejděte na vzorec myšlení, který řeší problémy

Tím, že budete neustále přemýšlet o svém problému a o tom, co vám vadí, budete zpravidla pouze zvyšovat svůj stres. Zároveň posílíte bloudění v pomyslném bludném kruhu a také budete zhoršovat své nepříjemné pocity. 

Jestliže chcete docílit jiného výsledku, je nutné nejprve změnit svůj přístup, zaměření své pozornosti a myšlení. V rámci koučinku není důležitý problém jako takový, ale spíše jeho konstruktivní řešení

Více článků z oblasti osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.czAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.