7 tipů, jak napsat závěrečnou práci na VŠ

21.9.2020 | autor: Redakce PŽ

7 tipů, jak napsat závěrečnou práci na VŠ

Na konci studia vás bude čekat ještě jedna finální překážka a tou je závěrečná VŠ práce. Jak si s psaním práce poradit, na co se připravit, čím si pomoct a čemu se vyhnout?

1.Výběr tématu závěrečné práce

Volba tématu závěrečné práce je prakticky tím nejdůležitějším. Na jeho výběru záleží, jak vám práce půjde od ruky. Téma by mělo rozvíjet vaše silné stránky, což vám práci ulehčí. Co byste rádi psali a čemu byste se rádi věnovali, i kdyby nešlo o bakalářskou nebo diplomovou práci? Je dobré téma probrat s vedoucím a předem si zjistit, co od vás vlastně čeká.

2.Hledání dostupných zdrojů

Vyčerpejte knihovnu, internet, školní literaturu a prostě všechny dostupné zdroje na maximum. Čím více zdrojů dáte dohromady, tím lépe se vám bude pracovat. A to ještě před začátkem psaní, není totiž nic horšího, než když vám dojdou zdroje v polovině práce.

3.Vypracování přesného plánu

Spočítejte čas, který vám do odevzdání závěrečné práce zbývá a vypracujte přesný plán, kterého se budete držet. Určete si menší cíle ke konkrétním datům, samozřejmě s dostatečnou rezervou na závěrečnou kontrolu.

4.Pomoc s vypracováním podkladů

Pokud nestíháte, nebo vám téma nesedí, můžete využít možnosti vypracování závěrečných prací. A to jak vypracování bakalářské práce, tak i vypracování diplomové práce na zakázku. Této služby využívá stále více anonymních a především spokojených studentů.

5.Osnova a citace

Pečlivě dodržujte osnovu vaší závěrečné práce. Nejen, že by odklonění mohlo být hodnoceno jako nedostatek, ale pokud psaní nebude mít jasnou formu, zabere víc času. Také nezapomínejte na citace, ty jsou vlastně základem úspěchu. Existují irůzné generátory citací, které vám pomohou.

 

6.Dobrá komunikace s vedoucím

 V této oblasti je potřeba být důsledný a pečlivý. Je třeba být aktivní. Když to neudělá vedoucí,sami navrhněte termín konzultace. Na konzultace choďte připraveni. A poslední rada, když si nejste jisti, radši se zeptejte i na zdánlivě banální věc, je to lepší než to mít ve výsledku špatně.

7.Závěrečná korektura textu

Pozor na úpravu textu, ta se také hodnotí. Mějte odsazený začátek odstavce, správné řádkování, popisky obrázků, tabulek a fotografií, všude stejný font písma a velikost, prostě buďte pečliví. Jistě nechcete, aby vám kvalitně vypracovanou práci kazily gramatické chyby. Pokud si nejste jistí, dejte práci někomu ke kontrole.



Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.