3 tipy, jak efektivně pracovat s akrylem

29.6.2021 | autor: Redakce PŽ

3 tipy, jak efektivně pracovat s akrylem

Akrylová barva je ideální pro začínající i pokročilé malíře. V tomto článku vám proto přinášíme trojici tipů, jak s touto barvou efektivně pracovat.

Akrylové barvy jsou skvělým médiem nejen pro začínající malíře. Jsou totiž dobře rozpustné ve vodě, rychle schnout a celkově bychom je mohli označit za všestranné. Snadno se také dají napravovat chyby, protože je možné vybranou oblast úplně přemalovat. Pokud tedy malujete s těmito barvami, přinášíme vám trojici tipů, jak vaše malování ještě vylepšit.

Je možné zabránit rychlému schnutí?

Ano, je. Rychlé schnutí je sice pro akrylové barvy typické, s vhodnými pomůckami mu ale můžete zabránit. Důležité je mít po ruce postřikovou láhev s čistou vodou nebo navlhčenou houbičku. Akrylová barva vodu z těchto pomůcek využije k tomu, aby ještě chvíli zůstala mokrá a vy s ní tak mohli ještě nějakou dobu pracovat.

Kombinujte štětce

Sada akrylových barev se v jádru nezajímá, jaké štětce používáte. Pokud se podíváte na svoji malbu, určitě to poznáte. Proto vám doporučujeme, abyste používali jak syntetické, tak přírodní štětce. Pokud chcete vytvořit hladkou malbu, pak je dobré sáhnout po jemných syntetických štětinách. Ty se totiž snadno myjí a jsou výrazně levnější než přírodní alternativu. Pro syrovější strukturální malbu jsou pak vhodné tvrdé přírodní štětiny.

Jak skladovat malby?

Chcete, aby vám vaše malby vydržely co nejdéle? Pak je potřeba, abyste jim zajistili kvalitní prostředí. Dbejte na to, aby bylo v místnosti dostatečné sucho a teplo. A jestliže skladujete více maleb vedle sebe, tak je raději proložte papírem nebo výkresem. Důvodem je to, že se akrylová barva snadno přilepí na jinou malbu. Pokud byste tedy nepoužili proklad, mohlo by dojít k zbytečnému poškození nebo znehodnocení vaší práce. A to určitě nechcete, aby se vám stalo.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.