Začínáme s online marketingem

2.7.2019 | autor: Redakce PŽ

Začínáme s online marketingem

Ne každý si na online marketing najme firmu, která se mu o něj bude starat a kterou je také skvělá a profesionální firma Wepromo, s. r. o. Mnozí zejména začínající podnikatelé nemají dostatek financí na to, aby si najmuli firmu, proto chtějí aspoň ze začátku zvládnout online marketing sami. Jenže později stejně přijdou na to, že svěřit se třeba do rukou výše zmíněné firmě je daleko lepší a taky efektivnější. Na druhou stranu zkusit se má všechno, proto to z počátku s online marketingem zkuste a my vám poradíme, jak na to.

Nejdříve je třeba si vysvětlit, co to online marketing vlastně je. Obecně platí definice, že online marketing je souhrnné označení pro propagaci produktu nebo služby v prostředí internetu. Stanovují se jisté marketingové cíle, které se pak díky metodám a marketingovým nástrojům plní. Takovými cíli bývá například zvýšení návštěvnosti webu nebo získání nových zákazníků.

Pokud chcete s online marketingem začít, je třeba dodržovat jedno pravidlo.

Základní pravidlo online marketingu

A tím pravidlem je, že co neměříte, to neřídíte. To je pravidlo v marketingovém světě, dle kterého je třeba se řídit. Abyste se tímto pravidlem mohli řídit, nasaďte na svou stránku Google Analytics, což je analytický nástroj od společnosti Google, který je zcela zdarma. Nabízí vám možnost vidět, kolikrát byl váš web navštíven, dokud návštěvníci k vám přišli nebo jaké texty zrovna četli. Google Analytics vložíte snadno s pomocí značky do zdrojového kódu. Pokud je váš web ve Wordpress, je třeba, abyste měli stáhnutý plugin určený k této analytice.

Kromě základního zmíněného pravidla pro vás máme ještě jednu radu, a sice mějte webovou stránku přizpůsobenou pro vyhledávání. To ocení zejména vyhledávače, které vás budou díky tomu posazovat na přední příčky ve výsledcích vyhledávání.

Zaměřte se na obsah webu

U online marketingu je velmi důležitý obsah webu. Ten by měl být pokaždé srozumitelný, jasný, také komplexní. Samozřejmě mějte web přehledný a reprezentativní. Pro tvorbu obsahu je důležitý copywriting, kdy zkušený redaktor napíše srozumitelný, poutavý a účinný text.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.