Fitness bomba zvaná H.E.A.T. program

23.2.2009 | autor:

Fitness bomba zvaná H.E.A.T. program

Slyšeli jste již o naprosté novince v nabídce českých a slovenských fitness center, totiž o takzvaném H.E.A.T. programu? Že neslyšeli? Tak to je nejvyšší čas tuto drobnou neznalost napravit a představit si toto unikátní aerobní cvičení! Název H.E.A.T. je odvozen od svého anglického ekvivalentu High Energy Aerobic Training, který můžeme volně přeložit jako „aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem“. H.E.A.T. program vychází z nejpřirozenější formy lidského pohybu, totiž z chůze. Následující řádky vás seznámí s principy této unikátní formy cvičení a nastíní, proč by vás zrovna H.E.A.T. program měl zaujmout.

H.E.A.T. program celkově reprezentuje nový systém aerobního cvičení s výrazným efektem na lidský organismus. Jeho základní filozofií je koncentrace jedince na dosažení svého osobního cíle. Nejde tedy o žádné honění se na pásu, ale o překonávání vlastních překážek a přibližování se vlastnímu cíli. Jedná se tak o vysoce individuální (i když skupinové) cvičení.

Jak to funguje

A jak taková klasická hodina H.E.A.T. programu vypadá? Za prvé je nutno zmínit, na čem se vlastně na lekcích cvičí. Používají se speciální běžící pásy, které byly navrženy na míru pro tuto formu cvičení. Jedinečnost těchto mechanických běžících pásů je v tom, že dokáží plynule měnit sklon roviny. Jako jediné tak dokáží věrně imitovat klasickou outdoorovou aktivitu v podmínkách uzavřených fitness center. S pomocí programu H.E.A.T. můžete imitovat chůzi nebo běh v horském terénu v klimatizovaném sále, ať už je venku 30°C ve stínu, prší či sněží. Běžící pás je navíc skutečně revoluční v tom, že využívá jen svalové energie (a ne elektronické). Zažijeme tak stejnou zátěž, jakou bychom vynaložili při skutečném tréninku v terénu. Vše je samozřejmě doplněno energickou hudbou a vysoce školeným profesionálním lektorem či lektorkou, kteří se postarají o vaši motivaci a dobrou náladu!

Ideálním je H.E.A.T. program také v tom, že je vhodný pro všechny věkové kategorie a osoby různého stupně kondice. Každý si může upravit intenzitu cvičení podle svých dovedností a možností.

Co procvičím

Na lekci H.E.A.T. programu zapojíte skutečně celé tělo a vydáte velké množství energie. Zabírat budou logicky nejvíce nohy a hýždě, ovšem ani ruce a pas nezůstanou pozadu. Díky rytmické hudbě vám navíc hodina příjemně uteče dřív, než stihnete říci „H.E.A.T.“!

Kam vyrazit?

Zaujaly vás přínosy H.E.A.T. programu na lidský organismus a chcete si cvičení vyzkoušet na vlastní kůži? Proto neváhejte a porozhlédněte se po okolí. V současnosti existuje více než deset fitness center v České republice nebo na Slovensku, které tuto unikátní formu cvičení provozují. H.E.A.T. program si prozatím můžete vychutnat v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Zlíně, Třinci, Kralupech nad Vltavou, Mladé Boleslavi, Ústí nad Labem, Mostu, Bratislavě a Prešově.

Program H.E.A.T. určitě stojí za vyzkoušení! Nejenže hravě spálíte vydatný oběd i se zákuskem, ale také se pořádně zapotíte, zapojíte celé tělo a mimo jiné se skvěle pobavíte. Není žádným tajemstvím, že při pohybu se vylučují endorfiny, známé jako „hormony štěstí“. Tak hurá do toho!Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.