Máte si pořídit osobního trenéra?

12.2.2009 | autor:

Máte si pořídit osobního trenéra?Překvapuje vás ve vašem fitness centru množství žen a mužů, kteří korzují napříč posilovacími stroji pod dohledem profesionálního trenéra? Nebo jste dokonce sami zauvažovali nad tím, že byste se svěřili do rukou svalnaté instruktorky či usměvavého instruktora? A proč ne! Služby osobních trenérů v posilovnách už dnes nejsou považovány za zbytečný luxus. Naopak je vyhledává v současnosti čím dál více lidí, a to bez rozdílu věku, zaměstnání a kondice. Pojďme se tedy společně podívat na výhody, které vám lekce se školeným instruktorem fitness přinesou.


V čem může být individuální trénink prospěšný?

Myslíte-li svá novoroční předsevzetí vážně, určitě jste se již do fitka vydali. Máte však pochybnosti o tom, jak správě cvičit na tom kterém stroji, kolik opakování provádět, jak dlouho běhat na běžeckém trenažéru? S tím vším vám může pomoci právě osobní trenér, který navíc vytvoří příjemnou atmosféru, bude vás motivovat k lepším výkonům a zařídí, aby vás společné cvičení bavilo. Profesionální instruktor k individuálnímu cvičení se vám bude hodit i tehdy, jste li pokročilá návštěvnice posilovny. Trenér vám může ukázat nové cviky, jejich kombinace, společně se můžete zaměřit na vytvarování postavy, hubnutí či získání pružnosti a ohebnosti.

Výhody lekcí s osobním trenérem

Velkou roli hraje během tréninků motivační prvek. Trenér vám vlije do žil novou energii ve chvílích, kdy budete chtít cvičení vzdát. Taktéž vám vypracuje tréninkový plán a pomůže vám dostat se k cíli, který jste si na začátku cvičení vytyčili. Váš instruktor navíc bude cvičení pravidelně obměňovat tak, aby vám nezevšednělo, pořád vás bavilo a aby si na něj vaše tělo příliš nezvyklo. Tělu totiž musíme dávat různé cvičební impulzy, aby reagovalo tak, jak chceme. Motivací pro vás bude i to, že není tak jednoduché lekci ve fitku zrušit, když víte, že na vás někdo čeká. Přesně takovou fintu by na sebe měli nastražit všichni lenoši!

Osobní trenéři navíc přistupují ke svým klientům vysoce individuálně a sestavují tréninkové plány skutečně na tělo – podle fyziologických i fyzických možností a preferencí klienta. Navíc bude trenér dohlížet na správné provedení cviků.

Nevýhody?

Jednou jedinou nevýhodou je vyšší finanční suma, kterou ve fitness centru necháte. Jedna tréninková jednotka vás vyjde na tři sta až tisíc korun, podle místa bydliště a zkušeností trenéra. Před takovou investicí se tedy opravdu ujistěte, zda do toho chcete jít. Vyberte si také člověka, který vám „sedne“ a se kterým si budete rozumět. Na začátek si zaplaťte u instruktora jednu zkušební lekci a nebojte se vyzkoušet více adeptů. Jen tak najdete toho pravého, který vám bude vyhovovat. Rozhodně tady neplatí přímá úměra, čím dražší tím lepší. Řiďte se tedy intuicí a pocity. Cvičení s trenérem by vás hlavně mělo bavit a pomalými krůčky posouvat k vytouženému cíli.  Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.