Zimní sporty

26.12.2008 | autor:

Zimní sporty

Lyžování

Sjezdové lyžování patří mezi nejoblíbenější zimní sporty. Je ideální pro trénování vytrvalosti. Zabrat dostanou zejména svaly stehen a zadečku, posilujete však i trup a paže. Za hodinu lyžování spotřebujete přibližně 400 kalorií. Vydáte-li se lyžovat o dovolené, nikdy nebuďte celý den o hladu. Jako malou svačinku si dopřejte například obložené sendviče, cereální tyčinky nebo oříšky a sušené ovoce.

Snowboarding

Snowboarding si během své relativně krátké existence vydobyl pevné místo mezi zimními sporty. Patříte-li mezi zapřisáhlé snowboardisty, pak vězte, že o výdej povánočních kalorií máte také postaráno. Styl jízdy na prkně je velmi odlišný od jízdy na lyžích, množství vydaných kalorií tak hodně závisí na povrchu, který sjíždíte. Obecně za hodinu na prkně spálíte zhruba stejné množství energie jako na lyžích, tj. okolo 400 kalorií.

Běžky

Běžky jsou ideální volbou pro milovníky běhu a přírody. Běžkaři mají tu výhodu, že mohou svou vášeň provozovat i mimo lyžařské areály. Jedná se o kondiční sport s velkou spotřebou energie. Za hodinu můžete spálit až 700 a více kalorií. Jedná se o náročný sport, při kterém zabírá valná většina svalstva těla.

Bruslení

Několik tréninků na ledě vám pomůže vytvarovat svaly nohou a spálit několik desítek kalorií. Hodina bruslení vás zbaví asi 400 kalorií. Samozřejmě záleží na tempu, jakým budete po rybníku korzovat.

Sněhové aktivity pro lenochy

Snižuje se spolu s venkovní teplotou i vaše motivace a chuť do sportu? I pro vás máme recept. Poberte přátele nebo děti a vydejte se na nejbližší kopec sáňkovat, stavět sněhuláka nebo uspořádejte sněhovou bitvu. Ono i takové odhazování sněhu před domem dá pořadně zabrat, nemyslíte?

 Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.