Ranní vstávání

5.2.2010 | autor:

Ranní vstávání

Ranní vstávání může představovat, zejména v zimních měsících, velký problém. Venku je většinou ještě tma, chladno, a nikomu se nechce z pohodlně vyhřáté postele. Přestože nás o důležitosti spojení vstávání a ranní rozcvičky učili již kreslení Králíci z klobouku, většina z nás je po ránu schopná se jen mátoživě dobrat do koupelny. Existují nějaké tipy, jak si ranní vstávání usnadnit?

Ranní vstávání

Vylézt z postele se zazvoněním budíku v šest ráno představuje obzvlášť v sychravých a chladných měsících přímo nadlidský výkon. Také vstáváte každé ráno se sebezapřením a nemůžete se dočkat víkendu, kdy všechno dospíte? Pak jste na tom stejně jako většina populace v našich zeměpisných šířkách. Zkuste si z ranního vstávání udělat příjemnější zážitek. Jak na to?

Ranní ptáče dál doskáče

Už večer před ulehnutím si rozmyslete motivaci, která vám ráno pomůže vyskočit z postele. Vždy je na co se těšit, ať už je to oběd v oblíbené restauraci, odpolední hodinka cvičení, kafe s kamarádkou nebo výplata na vašem účtu. Ranní vstávání bude probíhat snadněji také v případě, že půjdete do hajan dřív a nebudete na noc jíst těžká jídla. Kvalitní spánek ničí také přemíra alkoholu v krvi. K jednoduššímu vstávání přispěje kvalitní budík s nepříjemným zvukem trhajícím uši. Budík nedávejte hned k posteli, ale položte jej třeba na druhý konec pokoje – ve snaze vypnout nepříjemné hvízdání tak budete muset chtě nechtě vstát z pelechu. Rozhodně zapomeňte na funkci opakovaného buzení. Díky němu budete mnohem více rozlámaní než v případě, že vstanete hned při prvním zazvonění budíku.

Ranní rozcvička

Máte-li problémy s ranním vstáváním, nepodceňujte roli ranní rozcvičky. Po prvním zazvonění budíku se přinuťte okamžitě vstát, omyjte si v koupelně obličej studenou vodou a probuďte celé tělo. Jak? S pomocí několika protahovacích nebo zahřívacích cviků. Svou roli splní i obyčejné cvičební prvky, které všichni známe ze školních tělocviků – rozpažování a upažování, poskoky nebo protahování svalů na nohou.

Vstávat!

Když už vstanete a rozcvičíte se, snažte se co nejrychleji opustit ložnici. Vyhřátá postel by vás jen zbytečně vábila k dalšímu poležení. Místo toho zamiřte do kuchyně. Nedílnou součástí úspěšného ranního vstávání je totiž také bohatá a zdravá snídaně. Vůně čerstvě uvařené kávy, míchaných vajec nebo ovocného salátu dokáže s vaší energií hotové zázraky.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.