Kuchyně na míru

7.5.2010 | autor:

Kuchyně na míruKuchyně v několika posledních letech hrají prim. V celém bytě je to snad nejsložitěji zařízená místnost, kde v jeden moment potřebujete dostatečný prostor pro přípravu jídla a odkládání pomůcek, spoustu elektronických spotřebičů, snadno dostupné úložné prostory i dostatek osvětlení.

Navíc zde působí velké množství faktorů, které běžný nábytek velmi snadno poškodí. Za všechny jmenujme například zvýšenou vlhkost, styk s horkou vodou a rozpáleným kuchyňským náčiním nebo naopak s mraženými potravinami a agresivními čisticími prostředky. Kromě toho, že musí kuchyňské zařízení odolávat všem těmto faktorům, měla by být kuchyň ještě krásná. Atypické prostory, nepravé úhly nebo konkrétní vysněné představy mohou výběr správné kuchyně řádně zkomplikovat. Pokud se nehodláte smířit s přibližným, ale nedokonalým řešením, nechte si postavit kuchyň na míru.

Kuchyně na míru

Kuchyně na míru mají řadu nesporných výhod. Kromě toho, že budou vypadat podle vašich přání a snů a budou přesně pasovat do vašeho interiéru, si také budete moci přizpůsobit všechny výšky. Normou daná výška kuchyňské desky nemusí vyhovovat všem, stejně jako umístění skříněk. Správně postavená kuchyň nesmí člověka unavovat. Vše musí být nadosah. V každém kuchyňském studiu by měli být schopni vám poradit, jak celou kuchyni uspořádat podle ergonomických pravidel. Ta vznikla na základě zkoumání člověka a jeho činností a jejich cílem je co nejvíce přizpůsobit nábytek tak, aby dobře sloužil člověku a ne naopak.

Vyberte si správnou firmu

Každá firma zabývající se kuchyněmi na míru má trochu jiný postup spolupráce se zákazníkem, v zásadních věcích se ale shodují. Vždy je lepší si nejdříve zjistit co nejvíce informací o daném studiu. Nelitujte času a vstupujte do diskuzí a čtěte recenze, kuchyni přeci jen nekupujete každý den. Až si vyberete konkrétní firmu, raději se dopředu objednejte. Šetřete čas a rovnou si připravte rozměry místnosti, umístění oken, vody, plynu, elektrických rozvodů a tak dále. Dobré je také dopředu vědět, jaké spotřebiče budete chtít do kuchyně umístit, či zda máte nějaká speciální přání. Poté navštívíte kuchyňské studio, kde vám podle vašich požadavků navrhnou vzhled a doporučí doplňky a kování. Než sepíšete smlouvu, řádně si pročtěte její znění, abyste si byli jisti, co všechno je součástí sestavy a za co byste museli platit navíc.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.