Jak vybrat hypoteční banku

30.3.2010 | autor:

Jak vybrat hypoteční bankuJednou z největších životních investic je pořízení vlastního bydlení. Ne všichni jsme však schopni uspořit dostatek peněz včas, takže nám nezbývá nic jiného než hypoteční úvěr. Šanci získat hypoteční úvěr má téměř každý, problém nastává ve chvíli, kdy si máme vybrat banku, která nám ho poskytne. Jak tedy zvolit vhodnou finanční instituci?

První, o co se obvykle zajímáme, je úroková míra. Výše úroků však může být klamavá. Nízké úroky si banka vybere jiným způsobem, například zpoplatněním vedení účtu, platbou za uzavření účtu a tak dále. Některé banky nabízejí různou úrokovou míru pro stávající a pro nové zákazníky. Slibované nízké úroky z reklam, tak většinou nedostanete. Nenechte se odradit vyšší úrokovou mírou, je velice časté, že tyto banky nabízejí ostatní služby k tomuto hypotéčnímu úvěru zdarma, takže se to nakonec vyplatí.

Na co si dát pozor?

Při výběru správného hypotéčního úvěru sledujte možnost kombinování hypotečního úvěru se stavebním spořením nebo životním pojištěním. Nechte si vyložit všechny poplatky, které budou i v budoucnu nějak spjaty s vaším hypotečním úvěrem. Nezapomínejte, že banka žije s vašich úroků, takže obvykle nerada slyší o předčasném splacení úvěru. Pokud existuje možnost, že byste o něj žádali, vyberte si banku nabízející změnu splácení úvěru například po pěti letech nebo umožňující mimořádné splátky. Informujte se také o rychlosti samotných administrativních postupů, zda nebude trvat příliš dlouho, než hypoteční úvěr získáte. V neposlední řadě si zjistěte něco o bance samotné. Zajímejte se o její mateřské zahraniční banky, podle nich můžete odvozovat možnou podporu banky, když se dostane do finanční krize. Ověřte si její budoucí působení na českém trhu s hypotečními úvěry, zda neplánuje opustit Českou republiku. Na zkušenosti a tím pádem rychlejší a přehlednější vyřízení poukazuje doba, jakou banka hypoteční úvěry na českém trhu poskytuje.

Nemáte-li čas zjišťovat všechny potřebné informace a dělá vám potíže se v systému hypotečních úvěru vyznat, můžete se obrátit na hypoteční makléře.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.