Sportujte doma

19.2.2009 | autor:

Sportujte domaNepříjemné statistiky se na nás valí ze všech stran. Zdá se, že hitem poslední doby je neustále připomínat, jak my Češi patříme k nejobéznějším národům v Evropě. Většina z nás to se smíchem přehlédne, ale jsou i tací, kteří si to vezmou srdci. Patříte mezi ně?

Chce se sebou něco dělat, ale nechcete chodit cvičit na místa, kde vás může každý pozorovat? Nebo je pro vás cesta do posilovny a zpět dlouhá a časově náročná? Elegantním řešením může být domácí posilovna.

Dlouhodobá investice

Dříve než se k této finančně poměrně náročné variantě rozhodneme, měli bychom si položit několik otázek. Máme doma vůbec dispozici dostatečný prostor? A co finance? Je naše vůle dostatečně silná, abychom dokázali posilovnu doopravdy využít? A kolik lidí zde bude cvičit? Dobré je také sepsat si plusy a mínusy. Předejdete tak nerozvážnému rozhodnutí.

Podle fyzické úrovně cvičících a jejich počtu poté vybíráme, jaké přístroje je vhodné do posilovny umístit. Jiné se hodí pro ženy a jiné pro sportovně založené muže. V kvalitní domácí posilovně najdeme multifunkční stroj na procvičování prsních a zádových svalů, nohou, ramen a rukou. Naklápěcí lavice a činky je dobré kombinovat a vytvářet tak cviky, které formují postavu tak, jak si každý jedinec představuje. Vzpomínáte na žebřiny z tělocvičny na základní škole? Krásně se na nich protáhnete a ocení je i vaše děti.

Příležitost pro kutily

Popsali jsme si jednu z možných variant, ale popravdě řečeno, vybavení domácí posilovny může být mnohem jednodušší a levnější. Jednoduchou lavičku, bradla a hrazdu dokáže každý zručnější kutil lehce vyrobit. Účinnosti cvičení totiž nedosahujeme pomocí drahých strojů, ale jen vlastní dřinou. Proto o zdravý životní styl nepřestávejme dbát ani potom, co opustíme posilovnu.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.