Stolky do postele

14.5.2010 | autor:

Stolky do posteleSnídaně do postele, práce z postele – sen většiny z nás, tvrdá realita pro jiné. Jíst ve vyhřáté posteli není jen tak, pokusy s talířem na břiše a hrnkem čaje na matraci nezřídka končí výměnou prádla a vysoušením matrace. Předejít těmto trablům a v klidu si užít příjemnou ranní chvilku vám umožní stolek do postele.

V posledních letech se podobný stolek začal používat i pod počítač, takže dlouhodobě nemocní mohou pracovat a přitom se léčit v posteli. Pojízdné stolky, servírovací stolky do postele nebo podnosy si pomalu ale jistě razí cestu do našich ložnic.

S podnosem v posteli

Pokud hodláte v posteli opravdu jenom jíst a nepracovat, pak vám v klidu postačí podnos. Obvykle je velmi lehký, skladný a vždy při ruce. Nevýhodou zůstává, že ho musíte někam položit. Když se ovšem něco vylije, zůstane to na podnose a vy neopaříte sami sebe a neušpiníte povlečení. Podnosy se vyrábějí z nejrůznějších materiálů. Masivní dřevo bude vždy vypadat originálně a bude příjemné na dotek, naproti tomu levnější podnosy z plastu se snadněji udržují a jsou v dostání ve více barevných variantách.

Servírovací stolky

Skládací servírovací stolky si můžete představit jako podnos s nožičkami. Výhoda nožiček je, že se dají upravit tak, abyste se pod ně v pohodě vešli a nemuseli držet podnos na břiše. Obvyklá velikost podnosu je třicet pět krát padesát pět centimetrů, výška dvacet až třicet centimetrů. Lepší stolky jsou vybaveny i držákem na noviny a umožňují desku stolku naklopit. Stolky se vyrábějí ze dřeva v kombinaci se snadno omyvatelným plastem. Zaplatíte za ně necelých dvě stě korun. Stolky pod notebook vypadají podobně. K jejich konstrukci se ale častěji používá plast a kov. Ty lepší jsou vybaveny ventilátory, stereo reproduktory a USB konektorem. Cena se pohybuje kolem dvou tisíc korun.

Hostina či práce v posteli

Pojízdné servírovací nebo pracovní stolky jsou už poměrně dražší. Za vyšší cenu však dostanete multifunkční nábytek. K posteli jsou určené servírovací stolky na kolečkách, které jsou doplněny podnosem. Můžete je používat také jako přídavný stolek k jídelnímu stolu nebo jako pomocníka při obsluhování hostů. Mobilní stolky určené pro práci v posteli obvykle stojí na jedné noze a lze je zasunout pod postel, takže dosáhnou až na střed postele. Pracovní plocha je dostatečně velká, vejde se na ni notebook, telefon, další pracovní pomůcky i ranní káva.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Simda Neregistrovaný | 2010-10-01 14:00:06
napsal/a:
Moniko, nikde jsem to nenašla, pošleš mi odkaz, prosím? Myslím, že popisuješ přesně to, co už dlouho, ale neúspěšně, sháním. Díky moc!
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.