Bez konferenčního stolku se neobejdete

12.6.2009 | autor:

Bez konferenčního stolku se neobejdeteObývací pokoj plní ve všech domácnostech úlohu reprezentativní místnosti. Zde relaxujeme a přijímáme návštěvy. Právě tyto dvě činnosti hrají největší roli při vybavování pokoje. Naprostou nezbytností je tedy sedací souprava a konferenční stolek. Zatímco při výběru sedacího nábytku máme většinou naprosto jasnou představu, u konferenčních stolků často váháme. Jaký stolek si tedy pořídit?

Myslete úsporně!

Konferenční stolek slouží jako doplněk čalouněného nábytku. Odkládáme na něj občerstvení, knihy, časopisy, televizní program, ovladače na televizi a další. Vzhledem k tomu, že ke každé z těch věcí nám bude vyhovovat jiná výška, je lepší zvolit několik malých stolků. Ty se často vyrábějí na kolečkách a v takových rozměrech, aby se daly skládat pod sebe. Proto je toto také nejvýhodnější varianta do malých bytů. Obývací pokoje obvykle bývají největšími místnostmi v bytě, takže slouží i jako jídelna při slavnostnějších sešlostech. V takové situaci jistě oceníte servírovací stolek. Tato velmi praktická záležitost může navíc posloužit i při obsluhování hostů u konferenčního stolu.

Klasika, extravagance i exotika

Více než kde jinde platí u designu konferenčních stolků, že se ve fantazii meze nekladou. Klasické dřevěné rohaté stolky našim interiérům stále vévodí na celé čáře, ale už jim šlape na paty sklo a ocel. Kombinace dřeva a skla je nejen velmi účelná, ale také poměrně elegantní a hodící se ke každému stylu. Oblibu si získaly velmi nízké stolky v japonském duchu. Extravagantní tvary se dají vyrobit z plastu nebo dokonce z různých druhů kamene. V minimalistickém obývacím pokoji se budou skvěle vyjímat designérské kousky, na které můžete narazit na výstavách nebo ve starožitnictvích. Nenechte se svazovat konvencemi a popusťte uzdu své fantazii. Příležitostí je mnoho a vaši hosté zajímavý konferenční stolek jistě ocení!


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.