Copak myčka, dřez - to je vynález!

3.5.2009 | autor:

Copak myčka, dřez - to je vynález!Mohlo by se zdát, že v dnešní době myček na nádobí je kuchyňský dřez zbytečný. Ovšem takové tvrzení vám snadno vyvrátí každý, kdo se v kuchyni denně pohybuje. Bez dřezu se zkrátka neobejdete. Dřez slouží k udržování čistoty. Je nemyslitelné, abychom každý nůž, prkénko nebo misku strkali hned do myčky nebo abychom s každou mrkví běhali k umyvadlu do koupelny. Nabídka dřezů se u většiny firem pohybuje ve stovkách. Nezáleží na tom, zda pořizujete dřez do starodávné kuchyně, na chalupu nebo do moderního minimalistického bytu, najít ladící dřez nebude problém.

Nerez, keramika či Corian?

Při výběru dřezu do kuchyně se více než na tvar soustředíme na materiál, ze kterého je dřez vyroben. V českých domácnostech stále vede nerez. Jeho přední vlastností je odolnost proti korozi a snesitelnost vůči saponátům a chemickým přípravkům. Povrch nerezu může být poškozen drátěnkou nebo tekutým pískem. Jakkoli vypadá keramika křehce, dřezy z ní vyrobené patří mezi to nejpevnější a nejelegantnější zboží. Speciální materiály, jako je umělý kámen Corian, kombinují skvělé vlastnosti nerezu a keramiky. Výhodou je bezespárové spojení vylučující nehygienické usazování nečistot v nedostupných prostorech. Corian se vyrábí v mnoha barevných odstínech a můžete si z něj nechat vyrobit i kuchyňskou desku. Nevýhodou je stále poměrně vysoká cena.

Jde to i bez dotyku

Instalace baterie je nezbytností u každého dřezu. Klasické přichycení na zeď je nepraktické, a proto ho téměř zcela nahradila stojánková baterie zabudovaná přímo na plochu dřezu. Velmi šikovné jsou typy s výsuvnou sprškou. Úsporným řešením jsou baterie s bezdotykovým ovládáním.

Podle norem se výška pracovní desky kuchyňské sestavy pohybuje kolem devadesáti až sta centimetrů. Umývací centrum se však dle zásad ergonomie doporučuje položit o něco výše, a to z důvodu hloubky dřezu. Nejvhodnější hloubka je dvacet centimetrů. Moderní dřezy můžete doplňovat praktickými drtiči kuchyňského odpadu nebo posuvným prkénkem sloužícím na odložení horkých hrnců nebo na krájení zeleniny. Výrobci se snaží přicházet se stále novými vylepšeními, takže neváhejte a jděte prozkoumat jejich skvělou nabídku.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Milca Neregistrovaný | 2017-01-20 16:20:08
Já bych mohla doporučit značku Franke. Nízké ceny a přesto jde o kvalitní produkty. Dobrý eshop, kde se daj sehnat kuch. doplňky Franke je - eshop-franke.cz s kamennou prodejnou v Pardubicích.
Hodnocení: 0
Vložil: Robert Neregistrovaný | 2016-12-12 13:21:00
Mám podobnou zkušenost s eshopem dobracena.cz Sice mají jen jednu kamennou prodejnu až v Pardubicích, ale s dovozem ani zbožím nebyl žádný problém. Kupovali jsme u nich s manželkou set kuchyňského dřezu s baterií a nějaké drobnosti k tomu... Vše ve slevě.
Hodnocení: 0
Vložil: Daniel Neregistrovaný | 2016-11-23 11:52:29
Daniel napsal/a:
Já jsem zastáncem klasického nerezu. Podle mě je to nejlepší kombinace poměru cena:kvalita. Stačí koupit nějaký za pár tisíc a vydrží snad celý život...
Chystám se teď kupovat nový, pravděpodobně na Trendo.cz. Mají tam občas docela zajímavé výprodeje...
Hodnocení: 0
Vložil: Daniel Neregistrovaný | 2016-11-23 11:51:06
Já jsem zastáncem klasického nerezu. Podle mě je to nejlepší kombinace poměru cena:kvalita. Stačí koupit nějaký za pár tisíc a vydrží snad celý život...
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.