Nábytek z masivu - investice, která se vyplatí

28.9.2010 | autor:

Nábytek z masivu - investice, která se vyplatíZařídit byt nebo dům nábytkem je se zvyšující se nabídkou stále složitější. Často je naší prvním a jediným měřítkem cena a hned po ní následuje vzhled. To ale vede jedině k tomu, že na úkor kvality preferujeme často špatné nebo dokonce zdravotně ne zcela bezpečné materiály a nábytek nedokonalé konstrukce. Chcete-li dostat za své peníze kvalitní nábytek, vsaďte na masiv.

Výhody nábytku z masivu


Dřevo se na výrobu nábytku na rozdíl od ostatních materiálů používá už celá tisíciletí a svým způsobem nebylo nikdy překonáno. Můžete se spolehnout, že nábytek z masivu bude vždy vypadat luxusně. S postupem času bude získávat patinu, a tím i na kráse. Díky přírodními charakteru dřeva je každý kousek originál. Nábytek z masivu se hodí jak na starou chalupu, tak do nejmoderněji vybaveného hi-tech bytu. Záleží pouze na jeho zpracování a povrchové úpravě. Dřevo je špatný vodič, to znamená, že při doteku nebude nikdy ani moc teplé, ani moc studené. Poškozený nábytek z masivu se dá navíc velice snadno opravit. Prostě se obrousí a přelakuje.  Dřevo se navíc jako obnovitelný přírodní zdroj řadí mezi ekologické materiály.

Nábytek z masivu a vlhkost


Voda je největším nepřítelem dřeva. Jistě jste již slyšeli o tom, že dřevo „pracuje“. Nábytek z masivního dřeva se přizpůsobuje stavu vlhkosti v prostředí, kde se nachází. Je-li v místnosti příliš vysoká vlhkost, nábytek vodu přijímá a tím zvětšuje svůj objem. V opačném případě se z něj voda vypařuje a objem se zmenšuje. Tak může dojít ke zvětšení spár nebo dokonce uvolňování konstrukčních prvků a kování. Tento problém nelze vždy úplně předpovídat, ale lze ho zmírnit použitím správné povrchové úpravy a pravidelnou péčí.

U nás se pro výrobu nábytku z masivu používají nejčastěji dřeviny rostoucí na našem území. Nejběžněji se setkáte s bukem a borovicí. Velmi kvalitní nábytek se vyrábí také z dubu, modřínu, smrku, habru nebo javoru. Pochopitelně dražší bude nábytek z exotických dřevin.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.