Zahradní nábytek

8.4.2009 | autor:

Zahradní nábytekVybavování interiéru nábytkem považujeme za samozřejmost, pokud se ale začneme ve stejném smyslu bavit o exteriéru, většina z nás znejistí. Přitom zařízení zahrady pomůže k vytvoření stejně příjemného prostředí jako doma. Chvíle strávené venku, ať již o samotě nebo s přáteli, jsou tím nejlepším způsobem, jak relaxovat. Krásné počasí a pohodlný zahradní nábytek dokážou dělat s naší duší divy. Pryč jsou časy, kdy se k tomuto účelu používaly výhradně bílé plastové stoly a židle. Na trhu je ohromné množství speciálních produktů, stačí si jen vybrat.

Vybíráme dle zahrady

Ve většině případů máme již zahradu hotovou, takže nábytek přizpůsobujeme jejímu vzhledu a prostoru, který mu vymezuje. Důležitý je účel a doba používání. Pro sezónní posezení oceníte spíše lehký, skladný a celkově nenáročný nábytek. Pro dlouhodobé používání musíte vybírat kvalitní materiály, které jen pomalu degradují a mohou zdobit vaši zahradu co nejdéle.

Klasika vyhrává

Co se týče materiálů, stále vede klasika – dřevo, plast a kov. Ačkoli je používání plastů proti ekologickému smýšlení, mají plasty několik vlastností, kterých u jiných materiálů dosahujeme jen s obtížemi. Patří mezi ně lehkost, odolnost a zejména tvárnost, díky které z nich vyrobíme téměř cokoli. Navíc se dají snadno čistit. Nevýhodou je barevná nestálost a její rychlé stárnutí a blednutí.

Dřevo je nejhezčí

Bojíte-li se experimentování, vsaďte na dřevo. Tím zaručeně nemůžete nic zkazit a vaše zahrada bude působit vkusně. Dřevo je stále nepřekonaným materiálem schopným vydržet celé generace. Kvalitnější a odolnější dřevo pochází z tvrdých dřev. Mezi nejznámější a nejčastěji používané patří dřevo teakové a dubové.

Pozor na kov v létě!

Pokud zvolíte kovový nábytek, buďte připraveni na to, že se dokáže v létě pěkně rozpálit. Ten kvalitnější se vyrábí z oceli nebo hliníku. Barevné kovy mají menší trvanlivost a rychle korodují. Mezi další méně odolné materiály, které ale také plní v zahradě jak estetickou, tak praktickou funkci, patří ratan, bambus, proutí nebo textil.

Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.