Hybridní automobil: budoucnost na silnicích

23.4.2009 | autor:

Hybridní automobil: budoucnost na silnicíchOd vyjetí prvního automobilu na naše cesty uplynulo již několik desetiletí. Za tu dobu se na něm změnilo téměř vše, karoserií počínaje a motorem konče. Trhákem několika posledních let je hybridní automobil. Tato novinka, která navazuje na celosvětové ekologické smýšlení, stojí na základě používání alternativních palivových zdrojů. Hybridní automobily se již vyrábějí i sériově.

Nejen benzín

Hybridní automobily používají více než jeden palivový systém. Podstatou je, že vůz využívá ten režim, který je v tu danou chvíli výhodnější. Vozy poháněné benzínem či naftou a elektřinou obsahují kromě klasického spalovacího motoru také elektromotor. Ten je napájen přebytečnou energií ze spalovacího motoru. Na zrychlení automobilu se podílejí oba současně.

Do města ideální!

Hybridní auta ocení hlavně ti, kteří se pohybují ponejvíce ve městě. V městském provozu totiž nepotřebujete vyvinout příliš velkou rychlost, naopak vozidlo každou chvíli zastavujete, takže pomocí elektrického pohonu dosáhnete velké úspory paliv. Pro uživatele je také příjemná malá hlučnost těchto automobilů. Používání hybridů na delší vzdálenosti stále není úplně ideální, ale díky malé spotřebě a šetrnosti k životnímu prostředí se dá očekávat zlepšení i v tomto směru.

Alternativa budoucnosti

Stále více společností si je vědomo budoucnosti moderních technologií používaných u hybridních automobilů. Věnují nemalé částky do vývoje palivových systémů a způsobu využití alternativních zdrojů. Tomu dopomáhá také fakt, že ceny paliv rostou stejně rychle jako neklid v oblasti životního prostředí. Můžeme si být tedy jisti, že tyto automobily budou vítány stále srdečněji a jejich užívání se postupně stane samozřejmostí.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.