Protektor a MIDI LIDI

5.12.2009 | autor:

Protektor a MIDI LIDI

Koncem září se do kin dostala zřejmě největší filmová událost roku zvaná Protektor. Film má na svědomí režisér Marek Najbrt. V hlavní roli se představila Jana Plodková a Marek Daniel. Snímek budí kladné ohlasy jak u kritiků, tak u diváků. Není recenze, ve které by nebylo zdůrazněno, kdo že se to postaral o výbornou hudbu k filmu. Elektronická formace MIDI LIDI vytvořila skvostný soundtrack podtrhující originalitu a celkové vyznění filmu.


Protektor - příběh 
 

Film se odehrává během druhé světové války. Nezvyklým způsobem seznamuje diváka s hlavními postavami – židovkou Hanou a jejím mužem Emilem. Na nich režisér demonstruje typické lidské a české vlastnosti. Zkratkovitou formou sledujeme vzestupy a pády hlavních hrdinů, krutost nacistické moci, neočekávaný sled událostí i ironickou sílu náhody. Celou dějovou osu spojuje bicykl, jenž je symbolem zběsilé jízdy.


Soundrack k filmu Protektor
 

MIDI LIDI k filmu vytvořili současnou hudbu, která ovšem dokonale potrhuje atmosféru doby. Dobové hity skloubili s elektronikou a sladili s obrazem. Výsledkem je neotřelý a nevtíravý hudební podkres. Na soundtracku k filmu Protektor si můžete poslechnout píseň napsanou přímo pro Protektora Když zavřu oči. Ve filmu ji můžete slyšet hned na začátku při natáčení Hanina filmu.
 

MIDI LIDI
 

Spíše než kapelou jsou MIDI LIDI projektem tvořeným Petrem Markem, Markétou Lisou a Prokopem Holým. Jejich hudba se žánrově řadí nejspíš pod elektro. Zdánlivě studenou elektroniku oživují zpěvem a zajímavými texty zpívanými v češtině. Formace vznikla v roce 2006 a od té doby odehrála několik koncertů a vydala alba Čekání na robota, zmíněný Soundtrack k filmu Protektor a nejnovější TATRMANS & BUBÁKS. MIDI LIDI jsou velice činní v oblasti hudby, koncertují, zúčastňují se různých hudebních projektů, tvoří remixy, hudbu k filmu, divadlu a znělkám. V nejbližší době si je můžete poslechnout na živo s jejich „BUBÁKS TOUR“ v Praze, Plzni, Brně, Bratislavě a Českých Budějovicích.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.