Budoucnost mobilního připojení k internetu: 3G

10.3.2009 | autor:

Budoucnost mobilního připojení k internetu: 3GTak jako se ještě v nedávné době hovořilo o počítačích jako o nepostradatelných pracovních nástrojích, v současnosti je pro nás již stejně nepostradatelné připojení k internetu. V kancelářích se v tomto směru s problémy nesetkáme, ale na cestách už je to horší. V současné době patří nejčastějším způsobům připojení k internetu Wifi nebo Bluetooth. Při jejich používání však nezřídka narážíme na takové problémy, jako je slabý signál a nízká rychlost. Novinkou na trhu je systém 3G, který dosavadní možnosti připojení předčí jak technickou, tak estetickou stránkou.

Myšlenka modulu plně integrovaného do notebooku je stará necelých šest let, avšak až nyní vzbudila i zájem uživatelů. Mezi prvními s ním přišla společnost Vodafone, která spolupracuje s firmami Acer, Lenovo, Fujitsu-Siemens a Dell. Pokud tedy toužíte po tomto připojení, právě tyto společnosti nabízí již několik typů notebooků.

Lepší připojení, pomalejší stahování

Systém 3G si můžeme představit jako SIM kartu používanou v mobilních telefonech. Karta se zavede do čtecího slotu ukrytého tak, že karta nikde nevyčnívá ani nevylézá. Poté pouze zadáte pin, necháte si vyhledat síť a můžete surfovat. Je třeba ale upozornit, že jeho výkon stále není tak velký jako u klasického připojení kabelem, takže ho používejte spíše jako pracovní nástroj. Při velkém stahování dat byste se asi dost načekali.

Vývoj počítačových technologií jde nezadržitelně kupředu, takže lze očekávat, že i u 3G modulu bude docházet k postupnému zkvalitňování. Do budoucna se počítá s tím, že bude součástí všech notebooků.  Jeho současná úroveň je však pro pracující na cestách více jak dostačující. Nemusíte se tedy obávat, že se jedná o zbytečnou investici.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.