Plastická operace prsou

19.9.2009 | autor:

Plastická operace prsou
Nic nepředstavuje v myslích lidí, zejména mužů, ženskost a atraktivitu tolik jako ženská ňadra. Ne každá žena se ale může pochlubit krásnými pevnými a dostatečně velkými prsy. Právě pro takové je tu plastická chirurgie. Přestože se jedná o prověřený a poměrně nenáročný zákrok, většina z nás se ke zvětšování prsou stále staví s nedůvěrou.

Pokud po nových ňadrech toužíte, ale stále váháte, seznamte se pro začátek alespoň se základními fakty.

Implantáty
 
Zvětšení prsou se odborně nazývá augmentace. Doporučuje se hlavně zdravým a sebevědomým ženám, které vědí, co chtějí. Hodí se jak pro nedostatečně vyvinuté mladé dívky s ukončeným vývinem, tak pro starší ženy s prsy, které ztratily tvar vlivem času, gravitace nebo těhotenství. Existuje více metod zvětšování prsou pomocí plastické operace a několik druhů implantátů. Implantáty se vyrábějí v několika velikostech a v různých tvarech. Při jejich výběru je bezpochyby nejbezpečnější poslechnout radu lékaře a neriskovat zdraví s implantáty ála Pamela Anderson.

Promluvte si s lékařem
 
Každé plastické operaci předchází konzultace s lékařem. Cena této konzultace se pohybuje kolem pěti set korun, některé kliniky ji nabízejí i zadarmo. Lékař určí velikost implantátu a ukáže vám přibližně výsledný tvar. Následuje série vyšetření, která potvrdí, zda je pacientka schopna implantáty přijmout. Před zákrokem se doporučuje nekouřit, nepít a vysadit některé léky. 

Jak probíhá operace?
 
Operace probíhá pod celkovou narkózou pacientky. Implantát se vkládá z řezu kolem dvorce na rozhraní světlé a pigmentované kůže, z řezu v podprsní rýze nebo v podpaží. Umisťuje se buď pod sval, nebo prsní žlázu, což nenaruší budoucí kojení a odstraní riziko, že by mohl být implantát později vidět nebo cítit. Operace trvá kolem dvou hodin. 
 
Po zákroku počítejte s tím, že se minimálně měsíc budete muset vyhnout těžké fyzické práci. Také si naplánujte dovolenou na prvních čtrnáct dní, neschopenku by vám u plastické operace z kosmetických důvodů nikdo neproplatil. Abyste předešly pozdějším problémům s implantáty, je nezbytně nutné dodržovat naprosto přesně pokyny lékaře ohledně pooperačního chování.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.