Odstranění chloupků natrvalo!

25.10.2009 | autor:

Odstranění chloupků natrvalo!
Nežádoucí chloupky na těle jsou přirozeným nepřítelem nejen většiny žen, ale také velké skupiny mužů. S jejich odstraňováním měli své zkušenosti již naši starověcí předkové. Pak na několik staletí tento trend opadl, aby se zase vzkřísil na konci dvacátého století a stal se naprostou hygienickou nezbytností století jednadvacátého. Odstraňování chloupků je však nepříjemná zdlouhavá činnost, kterou je navíc nutno poměrně často opakovat. Ovšem s moderní technikou přicházejí také nové možnosti a s nimi i vidina trvalého odstranění chloupků!
 
Holení chloupků žiletkou nebo holicím strojkem není bolestivé, ale efekt hladkých nohou vydrží sotva několik hodin. Delší účinnost mají vosky, epilátory či pinzeta, ovšem tato bolestivá procedura se musí opakovat minimálně každý měsíc. Jak se tedy zbavit chloupků nadobro? Pomocí laseru. Ano, je to tak, zázračný kosmetický vynález laser vám pomůže i v této situaci. 
 
Depilace laserem
 
Při odstraňování chloupků laserem dochází k narušení cibulek chloupků, a tím tedy k úplnému zastavení jejich růstu. Tato metoda je téměř bezbolestná, můžete pouze pocítit lehké štípnutí. Laser „vyhledá“ chloupek pomocí pigmentu, který je výrazně tmavší než okolní kůži a žlázách, takže nezničí například potní žlázy. Z toho také vyplývá, že se lepších výsledků dosahuje u tmavších a silnějších chloupků. Vzhledem k tomu, že laser dokáže zničit chloupky pouze v jejich růstové fázi, musí se zákrok čtyřikrát až šestkrát opakovat. Vynaložené úsilí však bude znamenat konec zdlouhavého holení prakticky na věky, existují však samozřejmě také individuální případy, kdy výsledek není naprosto stoprocentní.

Komplikace u depilace laserem
 
Při této metodě odstraňování chloupků k problémům prakticky nedochází. Občas se může dostavit zčervenání, otoky, stroupky nebo svědění. Speciálně vyškolený pracovník, který bude zákrok provádět, vám poradí, jak se chovat před zákrokem a jak pečovat o kůži po něm. 

Cena
 
Nejspíš vás překvapuje, proč i přes své nesporné výhody není tato metoda odstraňování chloupků stále nejpoužívanější. Důvodem je poměrně vysoká cena. Během života se vám tato investice samozřejmě vrátí, ale dát najednou několik tisíc za tento zákrok je pro někoho zkrátka příliš náročné. Cena se pohybuje podle velikosti místa, na kterém si necháte chloupky odstranit. Pro představu - za horní ret zaplatíte kolem osmi set korun, na nohy budete potřebovat skoro deset tisíc.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.