Výbavička pro miminko

15.3.2010 | autor:

Výbavička pro miminkoBýt těhotná s sebou nese spoustu radostí i strastí. Nekonečně dlouhou dobu očekávání miminka lze vyplnit spoustou více či méně užitečných činností. Zejména prvorodičky toto období velmi prožívají a snaží se, aby všechno bylo dokonalé. Důležitou součástí přípravy na narození potomka by měla být výbavička pro miminko.

Mnoho žen tuto záležitost odkládá na poslední chvíli, nebo dokonce nakupuje až po narození dítěte. Vystavují se tak určitému riziku, že nebudou připraveny na první dny života novorozence. Vždy se dají těžko přepokládat jakékoli komplikace, které vám nedovolí pořídit potřebné věci včas. Z tohoto a také z ekonomického důvodu je proto lepší pořizovat výbavičku pro miminko průběžně.

Jak na nic nezapomenout?

Sepište si seznam. Hledejte na internetu, ptejte se známých, čtěte knihy a časopisy a zaznamenejte si všechny možné i na první pohled zbytečné součásti výbavičky pro miminko. Vždy je lepší mít v zásobě více nápadů, které budete postupně proškrtávat. Dobré je si všechny věci rozdělit podle toho, kdy je budete používat. Budete potřebovat oblečení na doma, k lékaři nebo na návštěvu, dále hygienické potřeby, pomůcky na dopravování, přebalování a kojení miminek a tak dále. Velkou část této výbavy můžete pořídit bez ohledu na pohlaví dítěte. Růžová pro holčičku a modrá pro chlapečka je nestárnoucí klasikou, ať si módní časopisy říkají, co chtějí. Nechcete-li znát pohlaví nebo plánujete další dítě, které bude po starším sourozenci dědit, vsaďte na neutrální odstíny žluté, béžové, zelené nebo na symbol nevinnosti a čistoty – bílou.

Co nesmí chybět

Individuální potřeby jedince se projevují od samotného narození, proto lze těžko soudit, co bude právě vaše miminko potřebovat. Přesto existuje pár všeobecně nutných náležitostí výbavičky:

- body s dlouhým a krátkým rukávem
- bavlněné a teplé dupačky
- propínací overal
- bavlněné ponožky
- kojenecká čepička
- plenky a plenkové kalhotky
- vanička na koupání
- osušky a žínky
- kartáček na vlasy
- dudlíky
- bryndáky
- kosmetika
- zavinovačka
- postýlka včetně matrace, přikrývka, polštářek a povlečení
- kočárek a fusak
- autosedačka

Výčet obsahuje opravdu jen nejnutnější potřeby pro miminka. Budete ovšem potřebovat spoustu dalších věcí usnadňujících kojení, uspávání, koupání a v podstatě veškerou péči o miminko. Čím pečlivěji budete mít připravenou výbavičku pro miminko, tím jistější si budete v prvních chvílích narození vašeho drobečka.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.