Jak se stát au-pair

3.9.2009 | autor:

Jak se stát au-pairRádi byste zdokonalili své jazykové schopnosti? Toužíte po poznávání a přitom byste si chtěli vydělat nějakou tu kačku? Staňte se au-pair. Po našem vstupu do Evropské unie se otevřely hranice a práce v cizině se stala dostupnější. Vyjet jako au-pair je však cesta, která stále nebyla překonána. Je to nejjednodušší a nejméně rizikový způsob, jak si zlepšit cizí jazyk, poznat nová místa, přátele, cizí zemi a její tradice, zvyky a životní styl.

Na čem záleží

K tomu, abyste mohli stát au-pair, musíte splnit hned několik podmínek. Mezi ty nejzákladnější patří věk mezi osmnácti a dvaceti devíti lety, úplné středoškolské vzdělání, uspokojivá úroveň požadovaného jazyka, dobrý zdravotní stav a zkušenosti s dětmi. Některé zmíněné požadavky se mohou mírně lišit u různých zprostředkovatelských agentur. K odlišnostem dochází i mezi zeměmi, například do Velké Británie mohou dívky odcestovat už v sedmnácti letech, ale do Německa až v osmnácti. Stejně tak se liší požadavky na chlapce a na dívky. Součástí přihlášek dále bývá dopis pro rodinu, reference, lékařské potvrzení, výpis z rejstříku trestů a fotografie.

Často se zdá být největším problémem výběr agentury, se kterou hodláme odcestovat. Nejlepším doporučením jsou osobní zkušenosti známých. Pokud je k dispozici nemáte, vždy je lepší dát přednost prověřené společnosti než neznámé. Mylná je myšlenka, že rodinu vybírá česká agentura. Ta jen zprostředkovává komunikaci mezi vámi a agenturou v cizí zemi, která pro rodiny zajišťuje au-pair. Často se stává, že agentura v cizí zemi zabezpečuje dohodu pro více českých společností.

Jazyková škola

Au-pair pobyt je stále považován za studijní pobyt v zahraničí, tudíž pojištění a podobné věci zařizujete, jako kdybyste jeli do ciziny studovat. Některé země, jako například Francie, vyžadují, aby au-pair navštěvovali jazykové kurzy. Záleží na dohodě s rodinou, zda si školu zaplatíte sami, nebo vám na ni přispějí. V každém případě vám ale rodina musí umožnit do školy pravidelně docházet.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.