Kdo si hraje nezlobí aneb tipy pro volný čas

Kdo si hraje nezlobí aneb tipy pro volný čas

Jednou za čas je dobré hodit všední starosti za hlavu. Pracovní povinnosti, děti, rodina, uklízení, to všechno vás velmi vyčerpává. Vymezte si ve svém diáři místo na zálibu, při které se odreagujete a odpočinete si.

více

BEZOBRATŘI - Bezobav

Lidová hudba v současné době a bez zbytečného křížení s jinými žánry? Že to jde a přitom mimořádně kvalitně, bez násilného roubování rockových či dalších trendů, dokazují moravští Bezobratři prolnutím moderního a tradičního přístupu k odkazům lidové hudby. Druhá deska Bezobratrů s názvem Bezobav je naplněna především písněmi z moravsko-slovenského pomezí s lidovými baladickými texty. Album připomíná ranou tvorbu Warsaw Village Band, ale v moravském duchu.
celý článek komentářů (0)

FERDINAND Fest

Pořadatel festivalu, agentura JV agency se rozhodla osvěžit hudební scénu dalším rockovým festivalem, který jak doufá, si získá přízeň lidiček, kteří mají rádi festivalovou atmosféru. První ročník s pivním názvem FERDINAND Fest se tedy bude konat v historických prostorách  pivovaru Ferdinand v Benešově u Prahy ve dnech 25.6 - 26.6.2010.
celý článek komentářů (0)

AXE Angels to roztočily na AXE Twist párty!

Nový AXE TWIST v sobě ukrývá vůni, která se mění. A stejně nezapomenutelná jako měnící se vůně byla i AXE TWIST párty v sobotu 29. května 2010 teplickém Unico ME clubu.
celý článek komentářů (0)

Festival Mácháč slaví 10 let!

Nejnavštěvovanější český taneční festival Mácháč oslaví letos v létě 10 let existence. A takové jubileum si žádá pořádnou oslavu! Velkolepý plážový mejdan vypukne v pátek 20. srpna 2010 od 18:00 u Máchova jezera na pláži Klůček, kam se už tradičně koncem léta sjíždí tisíce návštěvníků, pro něž je line-up nabitý jmény světových i českých DJských hvězd zárukou nezapomenutelné atmosféry. A chybět nebudou ani letos.
celý článek komentářů (0)

Dechberoucí příběhy zvířecích hrdinů bojují o ocenění Můj hrdina

Seznamte se s příběhy zvířecích hrdinů na webové stránce www.mujhrdina.cz. Najdete tu kočku Ladynku, která své majitele vzbudila při požáru domku, pejska Orina, který v lese vystopoval synka svých majitelů, když se ztratil při houbaření, fenku Laru, díky které se postižený Mirek začal smát a komunikovat, fenku Abaúnu, která zachránila svou paničku před divočákem, a mnoho dalších.
celý článek komentářů (0)

No Name vyráží na turné

Populární slovenská skupina No Name vyráží na turné při příležitosti vydání alba „The Best of". Jako předkapela vystoupí ambiciozní formace Decode.it a pro hosty bude připraven bohatý doprovodný program. Na Igora Timka a No Name se můžete těšit 20. května 2010 od 19:00 hodin  v KD Metropol v Českých Budějovicích a  28. května na Zimním stadionu v Příbrami. Vstupenky lze zakoupit od 199 Kč v prodejní síti  www.ticketportal.cz.
celý článek komentářů (0)

David Orlowsky Trio vystoupí na Strunách podzimu pro velký zájem dvakrát

Pouhé dva týdny stačily k vyprodání tuzemské podzimní premiéry klezmerového ansámblu David Orlowsky Trio v rámci festivalu Struny podzimu. V reakci na velký zájem se organizátoři této prestižní hudební přehlídky rozhodli doplnit program o další koncert těchto mladých talentovaných hudebníků, držitelů prestižní německé ceny ECHO v kategorii Klasika bez hranic. 7. října tak ve Španělské synagoze zazní virtuózní klezmer trio hned dvakrát - poprvé od 19.30 a následně od 22.00. Při svém českém debutu představí hudebníci novinku Nessiah, jíž podlehly tisíce posluchačů po celém světě. Klarinetista David Orlowsky je autorsky podepsán pod takřka celým repertoárem. Společně se svým tělesem pracuje s klezmer melodikou, ale i  jazzovými a klasickými hudebními prvky a přetváří je ve vlastní, jedinečnou hudební řeč.
celý článek komentářů (0)

Výstava Za všedností přivede do Prahy také autorky vítězného návrhu na nové divadlo ve slovinské Lublani

Za unikátní „divadelní městskou krajinu" označil režisér, popularizátor architektury a člen poroty soutěže Divadlo pro 21. století Radovan Lipus vítězný návrh. Soutěž měla za úkol najít optimální řešení pro proluku ve slovinské Lublani, známou jako Jižní náměstí. Ideové soutěže, jež probíhala v rámci workshopu projektu TACE - Divadelní architektura ve střední Evropě na jaře loňského roku, se zúčastnilo na 70 studentů z osmi fakult architektury z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska a Slovinska. Porota, ve které kromě Radovana Lipuse zasedli ještě David Vávra, Osamu Okamura nebo významný izraelský architekt a scénograf Oren Sagiv, přisoudila prvenství týmu studentů fakulty architektury při Univerzitě Lublaň. Jeho dvě zástupkyně - Jana Kocjan a Mina Hiršman - nyní přijedou návrh představit osobně. Stane se tak v rámci dalšího projektu TACE, výstavy Za všedností, 31. května od 17 hodin v Ballingově sále Národní technické knihovny v Praze-Dejvicích.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.