Kdo si hraje nezlobí aneb tipy pro volný čas

Kdo si hraje nezlobí aneb tipy pro volný čas

Jednou za čas je dobré hodit všední starosti za hlavu. Pracovní povinnosti, děti, rodina, uklízení, to všechno vás velmi vyčerpává. Vymezte si ve svém diáři místo na zálibu, při které se odreagujete a odpočinete si.

více

Pivovarské slavnosti v Benešově

Benešovský pivovar Ferdinand vás zve na své tradiční, tentokráte již XIX.Pivovarské slavnosti , které se konají v sobotu 18.září 2010 v areálu pivovaru.
celý článek komentářů (0)

DAS FILMFEST ukáže několik podob života na hraně, opojný svět hudby i drsnou realitu malebného Tyrolska

Dvě města, tři kina, čtyři tematické sekce, deset večerů, 27 hraných a dokumentárních snímků - počátkem října se již popáté vrátí divácky oblíbená filmová přehlídka přinášející výběr toho nejzajímavějšího z aktuální německy mluvené kinematografie. Pod novým názvem DAS FILMFEST od 6. do 10. října ovládne festival plátna kina Lucerna a Evald a poté se jako v minulých letech přesune do prostor kina Art v Brně. Pečlivě vybraná díla německé, rakouské a švýcarské filmové produkce, často s úspěchem promítaná na letošním Berlinale, budou uvedena ve čtyřech sekcích. Tematicky obzvlášť atraktivní je první z nich - Am Limit - zabývající se životem „na hraně" společnosti či za hranicemi konvencí. Naopak uvnitř hranic regionu Tyrolských Alp se drží sekce IFFI Fokus Tirol. Snímky v sekci MusikMania vzdávají hold hudbě. Současné Německo - často v jeho krajních podobách - reflektují krátké filmy uznávaných režisérek a režisérů i nastupující generace uvedené společně pod hlavičkou Noc krátkých filmů.
celý článek komentářů (0)

Hudební festival Struny podzimu nabídne nápaditý interaktivní program pro děti

Malování hudby, hlasohrátky, africké rytmy či podmanivé tóny z Indie - Struny dětem se chystají o prvním říjnovém víkendu v divadle Kolowrat originálním způsobem poodhalit rozmanitá zákoutí hudebního světa i vzdálených kultur. Zbrusu nový doprovodný program mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu s podtitulkem Kouzlo z objevování cílí na hravé rodiče s dětmi. „Chtěli jsme připravit takový program, který by nejen interaktivním způsobem rozvíjel vztah dětí k hudbě, tanci a k umění obecně, ale u kterého by se mohly bavit společně se svými rodiči. A navíc si vlastně vychováváme publikum do našich příštích 15 let...," říká Marek Vrabec, umělecký ředitel Strun podzimu.
celý článek komentářů (0)

Petr Henych & G-bod – Pleasure Trip

Nové CD s názvem „Pleasure Trip" kytaristy Petra Henycha a jeho instrumentální kapely G-Bod, kterou zformoval krátce po vydání instrumentálního debutu „Na vlastních rukou", vyšlo v červenci 2010 pod domácí značkou JHPublish.
celý článek komentářů (0)

Kytara napříč žánry

Tradiční vystoupení kytarových mistrů rozmanitých hudebních stylů a žánrů obohatí na 13. ročníku mezinárodního festivalu Kytara napříč žánry koncerty jednoho z nejvěrnějších revivalů slavných liverpoolských „Brouků" The Cavern Beatles, hráči na citeru Harald Oberlechner, Martin Mallun a Michal Müller i čerstvý objev kytarové scény Joe Robinson - vítěz druhé série soutěže Austrálie má talent. Ten přijede jako host největší hvězdy letošního ročníku, australského kytarového virtuóza Tommyho Emmanuela, jehož lze již pasovat na miláčka tuzemského publika.
celý článek komentářů (0)

Přebytek vápníku může narušit správný růst štěněte

Přinesli jste si domů štěně nebo kotě? Začíná kolotoč kolem vybírání jména, potřeb, obojku, první seznamování s novým domovem, hry a dovádění. Zvlášť důležitá je volba krmení. Štěňata a koťata potřebují navíc živiny pro růst, a pokud jich mají nedostatek či přebytek, mohou se u nich objevit vážné problémy. První rok života mláděte je totiž určující pro kvalitu celého jeho dalšího života.
celý článek komentářů (0)

Festival Mácháč zná kompletní line-up!

Nejnavštěvovanější český taneční festival Mácháč zná kompletní line-up! Deset let existence oslaví s nejlepšími světovými i českými DJ´s. Avizovanou čtveřici zahraničních es - AXWELL (Swedish House Mafia), Marco V (NL), Sidney Samson (NL), Max Vangeli (USA) -  doplní hvězdy domácí scény LayDee Jane, Brian, John Culter a Enrico. Velkolepý plážový mejdan, kterým každoročně vrcholí festivalová sezona, vypukne v pátek 20. srpna 2010 od 18:00 u Máchova jezera na pláži Klůček.
celý článek komentářů (0)

Setkání se špičkovým světovým jazzem na Strunách podzimu

Tři měsíce, tři exkluzivní hvězdy jazzové scény - saxofonista Jan Garbarek, pianista Brad Mehldau a vokalistka Dianne Reeves ozdobí svými koncerty hudební sezónu podzimní Prahy. Nadcházející jubilejní 15. mezinárodní hudební festival Struny podzimu, který se uskuteční od 19. září do 21. listopadu, stejně jako v předchozích ročnících přiveze i letos světovou interpretační špičku a každý měsíc naservíruje posluchačům jednu vybranou jazzovou lahůdku.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.