Než začne děťátko mluvit

Než začne děťátko mluvit

Každý rodič vždy vytouženě čeká na první slůvko svého potomka. Těší se na to, až ho jeho děťátko poprvé osloví, na to, až po něm bude legračně opakovat slova, která uslyší, a zároveň se bojí, aby ten dlouho očekávaný okamžik sám nepropásl. Abychom tuto vytouženou chvilku přiblížili, mluvíme na své děťátko co nejčastěji a snažíme se ho přimět k tomu, aby po nás opakovalo.

více

Dětský pláč

Dětský pláč
Máte-li doma miminko, jistě víte, jaké rezonance dokáže dětský pláč vyvolat. Mimochodem, křičení miminka patří k jedněm z nejsilnějších a nejostřejších zvuků, které můžete zaslechnout. Jen pro informaci: má mezi osmdesáti a pětaosmdesáti decibely. Pokud vás zajímá více informací o tom, proč váš drahoušek pláče a jak dlouho mu tato fáze vydrží, určitě čtěte dál.
celý článek komentářů (0)

Jak vybrat spolehlivou chůvu?

Jak vybrat spolehlivou chůvu?Někteří lidé by bez chůvy nemohli být. Jiní by zase svoji ratolest cizímu člověku nesvěřili ani na minutku. Poptávka po dětských chůvách roste. Mnozí se ale trápí – jak poznat tu pravou, která na vaše děti dohlédne a poskytne jim vše, co budou potřebovat? Kde ji najít a co požadovat?
celý článek komentářů (0)

Péče o pokožku vašeho drobečka

Péče o pokožku vašeho drobečka
Péče o pokožku novorozence a kojence patří k jedné z mnoha pracovních činností každé čerstvé maminky (popřípadě tatínka). Kůže miminek je velmi citlivá, má četné anatomické odlišnosti od kůže dospělých jedinců a funguje i reaguje jinak. I proto je důležité vědět, jak se o pokožku dítěte máte správně starat.
celý článek komentářů (0)

Plavání miminek

Plavání miminekPlavání miminek v bazénu má své naprosté odpůrce i velké příznivce. Pro někoho to představuje jen moderní trend, pro jiného je to naprosto přirozená činnost. Miminka, která devět měsíců prakticky ve vodě přebývala, se v takovém prostředí skvěle uvolní. Problém vidí pediatři v tom, že by se děti mohly nachladit. V České republice existuje spousta kurzů plavání už pro ty nejmenší děti.
celý článek komentářů (0)

Náročná dovolená jménem mateřská

Náročná dovolená jménem mateřskáVětšina lidí si o mateřské dovolené myslí, že to musí být pořádná nuda. Celý den zavřená doma, občas s malým miminkem na procházku. Toť vše. Že tomu ale tak není, by mohla potvrdit každá žena, která strávila tři roky se svým malým zlatíčkem. Přebalování, kojení, uspávání, kolébání, převlékání, vyvařování dudlíků, praní, žehlení, koupání a ponocování s miminkem se jistě nedá nazvat nudou.
celý článek komentářů (0)

Když miminko pláče

Když miminko pláčeZvláště novopečetěné matky mají problém rozpoznat, proč dítě pláče. Jedná se snad o něco závažného? Je to hlad, bolest, úzkost nebo něco jiného? Matka se zpravidla pak o své dítě začne strachovat a novorozenec, vnímající snad ještě jako pozůstatek pupeční šňůry velice bystře každý psychický záchvěv matčiny osobnosti, začíná křičet ještě usilovněji. Co s tím?
celý článek komentářů (0)

Dětské autosedačky

Dětské autosedačkyPři autonehodách zbytečně umírají děti. Nejvíce jich v takovýchto případech zemře ne jako chodec či cyklista, ale umírají právě v autě. Mohou za to buď nekvalitní autosedačky, chyby při jejich používání nebo jejich úplná absence. Jak a na základě jakých kritérií tedy vybrat správnou a kvalitní autosedačku pro úplnou bezpečnost vašeho dítěte?
celý článek komentářů (0)

Moderní látkové pleny

Moderní látkové plenyAno, nezdá se vám to, čas jako by se na chvíli zastavil a pak nabral opačný směr. Látkové pleny používaly naše babičky a teď opět přicházejí do módy. Znovu se zdůrazňují jejich výhody oproti plenám umělým. K těm patří nejen to, že ušetříte přírodu od hromad plen jednorázových, že látkové pleny vás budou stát méně, ale hlavně uděláte něco pro zdraví svého miminka. Umělé plenky jsou neprodyšné, kůže v nich nemůže pořádně dýchat, vysušují ji a zadeček se zapařuje. To vše je s látkovými plenami pryč!
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.