Stáří je jako mapa života

Stáří je jako mapa života

Mnohdy se vám určitě stává, že si pomyslíte „Tohle za mých mladých let tedy nebylo!“ A je to tady. Tato věta ukazuje, že vám dochází vaše stáří. Moc dobře vnímáte, jak se svět okolo vás za ta léta změnil. Avšak tímto zjištěním se z vás automaticky nestávají staří a nepotřební lidé. Právě naopak! Stáří je sice označováno jako podzim života, ale to neznamená, že se máte zavřít doma a přestat se radovat ze života. Nespornou výhodou stáří jsou totiž životní zkušenosti, které si každý příslušník mladší generace musí teprve prožít. Vy je však již máte za sebou a jste připraveni pomoci svým blízkým, aby nezopakovali vaše chyby.

více

Koníčky na míru seniorům

Koníčky na míru seniorůmMáte již pár křížků na krku a dlouhá léta jste nepodnikli nic zajímavého. Proč taky začínat s kurzy němčiny, když i vaše desetiletá vnučka ovládá tento germánský jazyk lépe? A proč se vydávat na za dovolenou do Paříže vždyť je to zbytečné utrácení. Také uvažujete podobným způsobem? Tak s tím rychle přestaňte! Že život po šedesátce nekončí, ale mnohdy teprve začíná, vás přesvědčí následující tipy na trávení volného času.
celý článek komentářů (0)

Jak se dožít vysokého věku a řádně si ho užít

Jak se dožít vysokého věku a řádně si ho užítVysoké procento lidí v důchodovém věku nám dnes a denně připomíná, co čeká každého z nás. Stále více lidí si uvědomuje, že stáří je životní etapa stejně jako mládí a že je třeba ji řádně prožít. Pro někoho je odchod do důchodu noční můrou, ale když budete zdraví, nic vám nebude bránit v tom, abyste uskutečnili své dávné sny. Proč byste nemohli v šedesáti letech procestovat svět nebo začít chodit na univerzitu? Co udělat pro to, abyste se dožili vysokého věku ve zdraví a mohli si ho užít podle vašich představ?
celý článek komentářů (0)

Zaměstnávání důchodců

Zaměstnávání důchodcůFakt, že lidí pobírajících starobní důchod stále přibývá a těch, kteří na něj přispívají do státní pokladny, ubývá, je nepopiratelný a dokazují to i četné statistické výzkumy. Starobní důchodci si však v mnoha případech rádi přivydělávají k důchodu, jehož výše není nijak závratná. Od 1. ledna 2010 vstoupila v platnost novela zákona podporující zaměstnávání důchodců. Jejím cílem je umožnit plynulejší odchod starších lidí z trhu práce.
celý článek komentářů (0)

Vánoce s rodinou

Vánoce s rodinouCelý rok se těšíte, až strávíte Vánoce s rodinou, jenže realita se od vašich představ často diametrálně liší? Místo pohodového dýchánku při čaji a cukroví a odpolední procházky zasněženou krajinou vás čeká rozhádaná rodina a na silnicích místo sněhu rozšlapané bláto? Vánoce s rodinou mohou být tak příjemné, jak jste si je vysnili, chce to jen trochu snahy.
celý článek komentářů (0)

Dárky pro seniory

Dárky pro senioryVánoce se neúprosně blíží a s nimi také horečnaté přemýšlení, čím potěšit své blízké. Marně tápete nad vhodným překvapením pod stromeček? Netušíte, čím poctít dědu, a jaký dárek pro babičku letos vymyslet? Ponožky a kolínské odložte letos stranou! Pořiďte babičce a dědovi originální dárky – zážitkové kurzy!
celý článek komentářů (0)

Domov důchodců

Domov důchodcůTak jako odcházejí děti bydlet na internát, odcházejí z domu také rodiče či prarodiče do domova důchodců. Stejně jako děti na internátě naleznou zde staří lidé své vrstevníky, budou mít kolem sebe potřebnou péči i kulturní vyžití. Život v domově důchodců nemusí být nutným zlem, ve většině případů je dokonce nezbytností, která vede k důstojnějšímu prožití stáří.
celý článek komentářů (0)

Artróza - jak na ni?

Artróza - jak na ni?Artróza neboli revma je degenerativní onemocnění kloubů. Postihuje především lidi staršího věku, častěji ženy. Mezi nejčastěji zasažené klouby patří nosné klouby dolních končetin, klouby rukou a páteř. Nástup je pozvolný, bolest nejprve ani nepozorujeme, později je však až nesnesitelně silná. Jak se artróze vyhnout? Jaká preventivní opatření zvolit, aby nás tato zákeřná nemoc minula?
celý článek komentářů (0)

Přírodní lékárna: heřmánek pravý

Přírodní lékárna: heřmánek pravýCítíte se občas po vydatném nedělním obědě trošku nesví? Jako by vás bolely vnitřnosti a signalizovaly – máme toho dost!? Tak zkuste místo prášků a farmaceutických výrobků osvědčenou přírodní metodu. Heřmánek pravý má blahodárný vliv nejen na naše trávení a imunitní systém, ale pravidelný šálek čaje alespoň jednou denně působí i jako uklidňující prostředek, snižuje úzkost, stres a duševní vypětí, pomáhá člověku vyrovnat se s obtížnými depresivními situacemi a nabýt opět duševní rovnováhu.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.