Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Přemýšlíte, kam se vydat na motorce, zatímco je u nás již chladné počasí? Řešením mohou být zahraniční motoexpedice do některé z teplejších zemí, kde příznivé podmínky panují prakticky po celý rok. Nechte se inspirovat.

více

Plast kam se podíváš. Jak přispět k ozdravení Země?

Plast kam se podíváš. Jak přispět k ozdravení Země?Plast. Ať se podíváme kamkoliv, je všude. Hmota, která je tvárná, lehká, odolná, nahrazuje přírodní materiály. Zdánlivě samá pozitiva. Jenže zjevně nám přerůstá přes hlavu. Hromady plastu rostou v našich bytech, následně pak na skládkách. Přibývá zplodin v ovzduší z výroby a recyklace plastu. Jak „voní" tavení plastu si můžete vyzkoušet sami: Položte igelitovou tašku mezi pláty z pečícího papíru. Vše chvíli přejíždějte žehličkou nastavenou na stupeň „bavlna". Doporučuji pracovat u otevřeného okna.
celý článek komentářů (4)

Miroslav Žamboch a jeho temný román Visio in Extremis

Miroslav Žamboch a jeho temný román Visio in ExtremisČeské autory popravdě moc nevyhledávám, jenže jednoho dne se mi do rukou dostala kniha Drsný Spasitel od Miroslava Žambocha, velmi mě zaujala a já se začal zajímat o jeho další literární tvorbu. A musím říci, že každá kniha, kterou od tohoto autora přečtu, je lepší a lepší. Jeho knihy se vyznačují naturalismem, charismatickým hrdinou, ne vždy dobrým koncem a zasazováním příběhu do našich končin. Právě zde, přesněji v současné Praze, se odehrává příběh Visio in Extremis. Jeho hlavním hrdinou je Mathias Majer, upír, který má rád krev a... ženy.
celý článek komentářů (0)

Syrový a emotivní Faunův labyrint

Syrový a emotivní Faunův labyrintČas od času se chci ohlédnout za filmem, který mě zaujal natolik, že na něj jednoduše nemohu zapomenout. Tentokrát jsem si vybral snímek nabitý emocemi, napětím a syrovou atmosférou: Faunův Labyrint.
celý článek komentářů (0)

La Grace pluje! – knižní dárek pro kluky i holky všeho věku

La Grace pluje! – knižní dárek pro kluky i holky všeho věku

Skoro každý rok dávám svému bratrovi pod stromeček knihu. „Ježíšek" jsem náročný a knížky vybírám pečlivě. Letos poprvé se mi ale stalo, že jsem vybrala takovou, kterou jsem si sama musela rychle přečíst, než ji zabalím do vánočního papíru: La Grace pluje!

celý článek komentářů (3)

EzyRoller – ani koloběžka, ani kolo

EzyRoller – ani koloběžka, ani kolo Co je to EzyRoller? K představení této jezdící věcičky by se hodila pohádka o Královně koloběžce, která dokáže splnit úkol krále a přijíždí učesaná, neučesaná, obutá, neobutá... EzyRoller má totiž v sobě leccos, ale zároveň není zařaditelný. Jízdu na něm si prostě musíte zkusit, pak už budete schopní alespoň v expresivních slovech toto neobyčejné vozítko popsat.
celý článek komentářů (3)

Oslňte na párty kočičím pohledem

Oslňte na párty kočičím pohledemČočky se staly hitem dnešní doby a to jak u mladých, tak i u starších lidi. Kontaktní čočky si své fanoušky získaly zejména díky své pohodlnosti při běžném nošení i při sportování. Pokud hledáte kvalitního dodavatele čoček, podívejte se na stránky bigmall.cz , kde naleznete široký výběr kontaktních čoček. Potřebujete poradit v oblasti kontaktních čoček a příslušenství? Potom je tu pro Vás k dispozici náš online tým.
celý článek komentářů (0)

Kdo rád létá na dracích a ohání se hůlkou, ať udělá čárku II. aneb S čím u mládeže uspějete

Kdo rád létá na dracích a ohání se hůlkou, ať udělá čárku II. aneb S čím u mládeže uspějeteŽe je fantasy literatura podle mě vhodné „pokračovací mléko" pro duševní život mládeže, jsem psala již v minulém článku. Tentokrát bych doporučila čtenářské pozornosti dva příběhy, které podle mě do této kategorie patří. Neboť, a o tom už jsem také psala, úroveň fantasy románů je opravdu všelijaká. Proč tedy nevyzdvihnout klady těch povedených?
celý článek komentářů (4)

Originální vánoční dárek pro malé i velké

Originální vánoční dárek pro malé i velkéPomalu a jistě se blíží svátky vánoční. Stále více z nás si tak uvědomuje, že Vánoce jsou již za pár dní a začíná nefalšovaný maratón po obchodech. Vybrat ten správný dárek není jednoduché. Každý má jiné představy, ale našlo by se několik společných kritérií. Dárek by měl být unikátní, a co nejvíce přizpůsobený obdarovanému. Každý má jiné oblíbené barvy či motivy. Někdo tíhne k čínskému znamení zvěrokruhu, jiný je vášnivý fanoušek Michaela Jacksona.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.