Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Přemýšlíte, kam se vydat na motorce, zatímco je u nás již chladné počasí? Řešením mohou být zahraniční motoexpedice do některé z teplejších zemí, kde příznivé podmínky panují prakticky po celý rok. Nechte se inspirovat.

více

Záznam o dopravní nehodě

Záznam o dopravní nehoděOd ledna letošního roku vstoupila v platnost novelizace zákona týkající se dopravních nehod. Zjednodušeně řečeno pojednává o tom, že k většině dopravních nehod již nebudeme muset volat policii. K vyřešení situace nebo alespoň k jejímu přesnému zapsání bude sloužit protokol nazvaný Záznam o dopravní nehodě.
celý článek komentářů (0)

Létající lucerny - nezapomenutelný zážitek

Létající lucerny - nezapomenutelný zážitekJestliže patříte k těm, kteří rádi zkoušejí nové věci, a jste-li navíc romantici či milovníci ohňů a všeho svítícího na hvězdném nebi, pak vězte, že byste měli zbystřit. Na našem trhu totiž zažívají nebývalý boom takzvané thajské létající lucerny, které ovšem můžete nalézt také pod názvy čínské lucerny štěstí či létající lampiony.
celý článek komentářů (2)

Bejvalek se nezbavíš

Bejvalek se nezbavíšFilm Bejvalek se nezbavíš je příběh nenapravitelného záletníka z přesvědčení, k jehož nápravě přispějí duchové jeho bývalých partnerek a svatba mladšího bratra. Najde se v lehkovážném starém mládenci alespoň špetka naděje na změnu v hodnou a milující bytost, nebo zůstane už navěky takto povrchní?
celý článek komentářů (1)

Chryzantéma - podzimní pýcha zahrady

Chryzantéma - podzimní pýcha zahrady

Stejně jako jsou chryzantémy neodmyslitelně spjaty s podzimem, patří také do našich zahrádek. Chryzantéma je oblíbenou dekorací během dušiček, ovšem skrývá v sobě mnohem větší potenciál. Věděli jste například, že tato drobná květinka má přezdívku „listopadka“?  Dejte chryzantémám šanci zútulnit váš domov a zkuste s jejich pomocí vkusně zpříjemnit jeho interiéry.

celý článek komentářů (0)

Vzhůru do oblak

Vzhůru do oblakNový celovečerní animovaný film z dílny studia Pixar s názvem Vzhůru do oblak (Up) je roztomilá barevná podívaná pro děti i dospělé. V kinech se navíc pouští i v 3D verzi a s velice vydařeným českým dabingem - proč tedy nestrávit společně se svými ratolestmi zamračené podzimní sobotní či nedělní odpoledne v teple kinosálu? Uvidíte, že se nikdo nebudete nudit ani na chvilinku. Studio Pixar totiž znovu dokazuje, že animáky nejsou jen pro děti a jak dospělí, tak děti, si z jednoho takového filmu mohou odnést příjemný zážitek.
celý článek komentářů (0)

Fretka jako domácí mazlíček

Fretka jako domácí mazlíčekStalo se vám někdy, že jste procházeli po ulici a zarazilo vás, jak prazvláštně vypadal ten „pejsek" na vodítku naproti přes ulici? Šli jste blíž a zjistili, že je to fretka? Nejedná se o nic neobvyklého. Fretka je totiž oblíbeným domácím mazlíčkem, jehož milovníků stále přibývá. Chcete-li zjistit něco blíže o této roztomilé šelmě z čeledi lasicovitých, pusťte se do čtení následujících řádků.
celý článek komentářů (1)

Jánošík. Pravdivá historie.

Jánošík. Pravdivá historie.Juraj Jánošík je legenda, která žije v srdcích Slováků již po staletí. Jaký ale byl doopravdy? Byl skutečně takový, jak ho líčí lidové příběhy? Dokázal konat zázraky, vynikal pohádkovou silou, neobyčejnou chytrostí a hrdinskými činy? Skutečně bohatým bral a chudým dával? Jánošík se stal především symbolem v boji proti maďarskému útlaku. V novém filmu režisérek Kasii Adamik a její matky Agniezsky Holland se možná dozvíme odpovědi na tyto otázky.
celý článek komentářů (0)

Václav Kaplický: Kladivo na čarodějnice

Václav Kaplický: Kladivo na čarodějniceKaždý z nás už nejednou v životě slyšel o honu na čarodějnice, který v sedmnáctém století rozpoutala středověká církev. Plápolající hranice, zmučené ženy a hroziví inkvizitoři, hřímající ze svých vyvýšených míst. Hrozné chvíle. Se začátky honu na čarodějnice v českých zemích seznamuje ve své knize Kladivo na čarodějnice i jeden z předních autorů české historické prózy, Václav Kaplický.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.