Hledáte levný notebook pro studenta s vysokým výkonem?

Hledáte levný notebook pro studenta s vysokým výkonem?

Studentské finanční možnosti bývají omezené. Přesto se dnešní středoškoláci a vysokoškoláci neobejdou bez vlastního notebooku. Jak takovou situaci řešit?

více

Bezpečnost v autě? Odpovědí jsou pásy a airbagy!

Bezpečnost v autě? Odpovědí jsou pásy a airbagy!
V současné době je k vidění nespočet televizních spotů, jenž nabádají k dodržování bezpečnostních pravidel při jízdě v autě. Některé z nich nejeden divák označil za brutální a přehnané, pravdou ovšem je, že situace, které zobrazují, jsou reálné a pravděpodobné – a co si budeme povídat, mohou s přihodit každému z nás! Cílem kampaně je zvýšit bezpečnost účastníků provozu při jízdě automobilem. Proto nezapomínejte a zapínejte si pásy!
celý článek komentářů (0)

Péče o akvárium

Péče o akvárium
Dobíjet baterky může každý z nás jiným způsobem. Někdo sportem, jiný četbou nebo sledováním televize. Neexistuje ale lepší nabíječ energie než stará dobrá příroda. Co ovšem dělat, když je venku deštivé a nevlídné počasí? Stejně uklidňující pohled jako na zeleň stromů si můžete dopřát, pořídíte-li si domů akvárium s rybičkami. Fascinující svět tropických ryb a kompozice rostlin vám poskytne uklidnění a relaxaci.
celý článek komentářů (2)

Barcelona – město Antonia Gaudího

Barcelona – město Antonia Gaudího
Barcelona, perla Katalánska a chlouba španělského východního pobřeží, přitahuje umělce jako magnet již dlouhá desetiletí. Nejslavnějším mužem, který se do tohoto skvostného města zamiloval, byl umělec Antonio Gaudí, který přispěl svými originálními díly k panoramatu Barcelony a vdechl tomuto městu nezaměnitelné kouzlo. Ti z vás, kteří v Barceloně byli, si ji bez pochyby zamilovali také. A pokud s návštěvou města s neobyčejnou atmosférou otálíte, pojďte se s námi podívat na seznam důvodů, proč se do její náruče vydat co nejdříve!
celý článek komentářů (0)

Jiří Mucha: Most

Jiří Mucha: MostPřestože příjmení Mucha má svůj zvuk, většině se při jeho vyslovení vybaví jméno Alfons. A to je škoda. Jeho syn Jiří patří totiž k nejvýznamnějším literárním osobnostem dvacátého století. Jako válečný zpravodaj obohacuje českou literaturu o svůj specifický pohled. Nad jeho knihami často mrzne úsměv na rtech. To, co ve svých knihách líčí, má věrohodný a skutečný základ.
celý článek komentářů (0)

Křečík džungarský

Křečík džungarský
Sametová šedá srst, černý pruh na hřbetě a zvídavé oči jako dva korálky – to je křečík džungarský, miniaturní domácí mazlíček, nad jehož roztomilostí se budete rozplývat dennodenně.
celý článek komentářů (0)

Šrotovné: lék na automobilovou krizi?

Šrotovné: lék na automobilovou krizi?Už dlouho sníte o koupi nového auta? Stačilo by jenom nějaké menší, ale krásné, nové autíčko, říkáte si. Možná právě teď je na jeho koupi ten pravý čas. Díky ekonomické krizi automobilky snižují své ceny, lákají potencionální zákazníky na výhody, které by za normálních okolností nikdy nenabídly, a i když v Česku není zavedené tzv. "šrotovné", je jistě nyní koupě auta dobrým tahem.
celý článek komentářů (2)

Kaktusy na zahrádce?

Kaktusy na zahrádce?Zdá se vám, že kaktusy patří jen do bytu? Myslíte si, že by v našich zeměpisných podmínkách nemohli venku přežít? Opak je pravdou. Kaktusy jsou, jak známo, velmi nenáročné rostliny a jakkoli se to zdá nemožné, mohou v klidu růst do krásy a rozmanitého květenství i u nás. Vytvořit nádherou oplývající atraktivní zahrádku zvládne i méně zručnější nebo začínající zahradník.
celý článek komentářů (0)

Patrik Ouředník: Europeana

Mohlo by se zdát, že pokus převyprávět světové dějiny dvacátého století ve sto dvaceti stránkách je předem odsouzen k nezdaru. V podání Patrika Ouředníka tomu ale tak není. Nesnažil se totiž vytvořit učebnici dějepisu, ale literaturu faktu, ve které využívá svůj neobvykle břitký styl, sarkasmus, hraničící někdy až s černým humorem, nápaditost, experiment i formální vytříbenost. Možná vás po přečtení knihy napadne něco v tom smyslu, že svět je asi vážně padlý na hlavu a lidé nemají nic jiného na práci než vymýšlet různé pomatenosti, ale to bylo nejspíš i cílem autora. Však jak jinak uchopit dějiny tohoto absurdně podivného světa?
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.