Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Přemýšlíte, kam se vydat na motorce, zatímco je u nás již chladné počasí? Řešením mohou být zahraniční motoexpedice do některé z teplejších zemí, kde příznivé podmínky panují prakticky po celý rok. Nechte se inspirovat.

více

Příprava auta na zimu

Příprava auta na zimuZima je v plném proudu a nejeden z nás se již nedočkavě těší na jaro, avšak zatím si ještě budeme muset nějaký ten pátek počkat. A počkat si bude muset i naše auto, o které je potřeba se v zimě starat víc, než to obvykle děláme v ostatních částech roku. Na co bychom tedy neměli v tomto období zapomínat?
celý článek komentářů (0)

Iné Kafe naposledy v Praze

Iné Kafe naposledy v PrazeSlovenská skupina Iné Kafe na počátku roku 2006 ukončila svoji činnost kvůli letecké kariéře jednoho z předních kytaristů a zpěváků Vratka Rohoně. Teď se však na nesčetné žádosti fanoušků odhodlala k zorganizování dvou posledních živých koncertů – v Bratislavě a po ohlasech příznivců z Česka i v Praze. Fanoušci této slovenské skupiny tak mají unikátní možnost nejen opět vidět své oblíbené zpěváky, ale i slyšet svoji oblíbenou hudbu ještě jednou na živo.
celý článek komentářů (0)

Benjamin Kuras: Sekl se Orwell o dvacet let?

Benjamin Kuras: Sekl se Orwell o dvacet let?Benjamin Kuras, autor českého původu žijící v současné době ve Velké Británii, hledá ve své stati odpověď na otázku, zda totalita, kterou předpověděl Orwell ve své knize 1984, neměla přijít až o dvacet let později. Kniha vznikla rozšířením textu předneseného na symposiu Centra pro ekonomiku a politiku v červnu roku 2003 a s typickým kurasovským humorem a sarkasmem rozebírá soudobý svět. Ten je podle Benjamina Kurase plný nešvarů a neřestí.
celý článek komentářů (0)

Cesty a cestičky

Cesty a cestičkyPatříte k těm šťastlivcům, kteří vlastní velkou zahradu? Ať už plánujete rekonstrukci již vytvořené zahrady nebo máte k dispozici "nepopsaný" kus půdy, je vždy nejlepší začít od navrhování zpevněných ploch, které slouží k pohybu v okolí domu a v zahradě. Nejprve si musíme uvědomit, k jakému účelu bude cesta sloužit a kudy povede. Tím dáme zahradě základní ráz. Jestli bude její plocha souvislá nebo rozptýlená zase určí množství zeleně, která poroste okolo. Nezapomínejme také, že se snažíme vytvořit harmonické prostředí, proto by měly komunikační tahy pouze doplňovat zeleň, která je hlavním aspektem celé zahrady. Toho dosáhneme správným výběrem materiálu.
celý článek komentářů (1)

Představujeme digitální fotorámeček

Představujeme digitální fotorámečekPatříte k milovníkům moderních trendů? Snažíte se jít s dobou za každou cenu a žádná technická novinka vám není cizí? Poté vás tedy potěší "vychytávka" v oblasti digitálních fotografií, takzvaný digi rámeček. Jedná se o náhražku klasického rámečku, ve kterém si můžeme vystavit své oblíbené fotografie. Někdo ho považuje za zbytečný krám, jiný za posun vpřed. U nás zatím není příliš oblíbený, takže o něm málokdo ví. Pojďme si ho tedy trochu přiblížit.
celý článek komentářů (0)

Nové poplatky na silnicích

Nové poplatky na silnicíchJak už to tak bývá, spolu s novým rokem přicházejí i nové zákony a nařízení. Jedním z těch letošních je „Poplatek na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků“. Při žádosti o první registraci nebo převod staršího vozidla musíme od 1. 1. 2009 zaplatit poplatek, který se stanovuje podle plnění mezních hodnot emisí ve výfukových plynech. Tyto hodnoty vycházejí z předpisů Evropského společenství z takzvaných norem EURO. Zápis do registru silničních motorových vozidel provede příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností, kde vám bude vystaven doklad o zaplacení, jehož součástí je identifikační číslo vozidla nebo číslo karosérie či podvozku.
celý článek komentářů (0)

Největší hity Abby zazní v Praze

Největší hity Abby zazní v PrazeMezi nejočekávanější hudební události počátku roku patří nepochybně „návrat ABBY“. Lesklé kostýmy, kterými se v době slávy ABBA pyšnila, na pódiu slavná čtyřka a kolem dokola zní ty největší hity jako Dancing Queen, Fernando či Mamma mia. Že by byla opravdu ABBA zpět? Ale kdepak. Je to jen její věrná kopie, Original ABBA band, jak si říkají. Své umění předvedou divákům již v polovině února v Praze a v Ostravě.
celý článek komentářů (1)

Magický realismus: svět snů a mystických událostí

Magický realismus: svět snů a mystických událostíHad, který se kouše do ocasu – výbor hispanoamerických povídek je v Česku zatím ojedinělý počin. Svět, ve kterém se snoubí magika s realitou na vás dýchne z tohoto jedinečného sborníku, který kromě známých jmen jako Jorge Luis Borges nabízí i dosud neznámé či dávno zapomenuté autory, z kterých jmenujme alespoň Juana Montalva, Amanda Nerva či Maríi Telleríi Solariovou.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.