Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Přemýšlíte, kam se vydat na motorce, zatímco je u nás již chladné počasí? Řešením mohou být zahraniční motoexpedice do některé z teplejších zemí, kde příznivé podmínky panují prakticky po celý rok. Nechte se inspirovat.

více

Co dát zvířatům pod stromeček?

Co dát zvířatům pod stromeček?O Vánocích dáváme dárky těm, na kterých nám záleží a které milujeme. Kromě nejbližších lidí, jako jsou rodiče, sourozenci, partneři, děti a přátelé se však hluboko do našich srdcí zapisují i naši zvířecí miláčci. A vůbec nezáleží na tom, jedná-li se o psa, kočku, fretku, křečka, želvu, koně nebo třeba rybičky či sklípkana. Čím potěšit zvířata na Vánoce?
celý článek komentářů (0)

Televizní program na Štědrý den – co nepropásnout?

Televizní program na Štědrý den – co nepropásnout?Vánoce jsou svátky pohody a klidu a pohádky a filmy, které běží o vánočních svátcích v televizi, nám často právě ten tolik vytoužený klid dodávají. Není se čemu divit, protože o Vánocích se televizní stanice předhánějí v tom, kdo uvede na obrazovce hezčí pohádku či příjemnější film, takže si konečně můžeme zapnout televizi bez zbytečné obavy, že tam zas nebude hrát nic, co by nás zajímalo. Co z vánočního televizního programu byste si určitě neměli nechat ujít?
celý článek komentářů (0)

Vánoce ve světě

Vánoce ve světěToužíte letos po nevšedních Vánocích a rádi byste místo klasického kapra ochutnali třeba nadívanou krůtu s pečenými kaštany, divokou rýží a ovocem tak, jak ji o Vánocích připravují Brazilci? Proč ne. Vánoce ve světě jsou totiž od těch našich velmi odlišné. Nechte se inspirovat Vánoci ve světě!
celý článek komentářů (0)

Vánoční koledy

Vánoční koledyVánoce přicházejí a s nimi i vánoční cukroví, kapr, dárky, vánoční koledy a další radosti tohoto času. Většina z nás ale až do Štědrého dne pracuje, takže ta správná vánoční atmosféra ne a ne se dostavit. Už jste zkusili péct cukroví, balit dárky, rozsvítit si svíčky, provonět byt purpurou a pořád nic? A co takhle si zazpívat? Vánoční koledy jsou staré už stovky let, takže se můžete spolehnout, že budou určitě fungovat. Ve chvíli, kdy si bude vánoční koledy prozpěvovat každý člen rodiny, nastanou ty správné Vánoce!
celý článek komentářů (0)

Stephenie Meyer - Stmívání

Stephenie Meyer - StmíváníStmívání, v originále Twilight, je fenomén, který doslova zachvátil celý svět. Od dob boomu Pána Prstenů a potterovské mánie se nenašlo nic, co by mohlo těmto dvěma velikánům na poli literatury konkurovat. A byla to právě Stephenie Meyer se svou love story odehrávající se mezi úplně obyčejnou lidskou dívkou Bellou a pohledným upírem Edwardem, která se zařadila do žebříčku nejdiskutovanějších a nejčtenějších knih poslední doby. Literární vítězství slavila i u nás, když se v anketě Kniha mého srdce umístila čtvrtém místě.
celý článek komentářů (2)

Telefonování přes internet zdarma

Telefonování přes internet zdarmaBez telefonu jako bez ruky – tak zní heslo současnosti. Tento ďábelský přístroj se stal naším pomocníkem a dokonce i přítelem. Umožňuje nám spojení se pracovními kolegy, přáteli a rodinou. Přesto však stále nevoláme tak, jak bychom si představovali. Hlavním důvodem jsou zejména vysoké ceny za telefonování, v jejichž výši Česká republika vede. Výhodnější volání nabízí internet. Takzvaný VoIP neboli Voice over IP vám pomůže výrazně ušetřit a umožní dlouhé hovory s přáteli bez výčitek svědomí.
celý článek komentářů (0)

Poinsetie neboli vánoční hvězda

Poinsetie neboli vánoční hvězdaS obdobím Vánoc je spojena velká spousta symbolů. Některé mají tisíciletou tradici, jiné k nám přišly později. Takovým příkladem není jen kýčovitý Santa Clause z USA, ale také poinsetie neboli vánoční hvězda, která pochází z Mexika. Ve své domovině – tedy ve Střední Americe – dorůstá vánoční hvězda velikosti keře nebo menšího stromu. U nás se prodává hlavně v období adventu, kdy jsou její listy nejkrásněji zbarvené. Lze ji však pěstovat i během roku.
celý článek komentářů (0)

Alfons Mucha – výstava v Brně

Alfons Mucha – výstava v BrněAlfons Mucha - LétoAlfons Mucha patřil a stále patří k českým nejuznávanějším umělcům. V zahraničí si jeho tvorby skutečně cení, pojďme i my nyní vzdát hold tomuto českému, či chcete-li moravskému, mistrovi secesního umění. V brněnském Uměleckoprůmyslovém paláci Moravské galerie máte možnost až do 24. ledna zhlédnout výstavu díla Alfonse Muchy od jeho počátků až po ta nejznámější a nejproslavenější díla. Proč tedy nezařadit tuto výstavu na program jako odpočinek ve všem tom vánočním shonu nebo během vánoční dovolené?
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.