Plachty na motorku oceníte nejen během léta

Plachty na motorku oceníte nejen během léta

Motorkářská sezona je na spadnutí, proto je načase, abyste z motorky konečně sejmuly plachtu na motorku, která ji v posledních měsících chránila. Právě zimní období potvrzuje, že plachta na motorku je nezbytným doplňkem, bez kterého nedáte ani ránu. Je totiž výjimečnou ochranou vašeho stroje, na kterého nedáte dopustit.

více

Isabel Allendová: Dům duchů

Isabel Allendová: Dům duchůIsabel Allendová, neteř zavražděného silně levicového chilského prezidenta Salvadora Allendeho, nás zavádí ve své první próze do světa magického realismu. Stvořila dílo, ve kterém se proplétají živí a mrtví s takovou elegancí, že nikoho nenapadne, že by se mělo jednat o něco neobvyklého. Smrt je zde součástí přirozeného řádu, lidé přicházejí jako odcházejí. Slova, která vedle sebe klade s takovou samozřejmostí a lehkostí, na papíře jakoby mizí a ze stránek vyvstává svět Latinské Ameriky, svět strobylý a žijící si svým vlastním životem, svět tvrdě pracujících lidí, státních převratů a otevřených srdcí. 
celý článek komentářů (0)

George Orwell: 1984

George Orwell: 1984„Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla!“ Svět, který vytvořil George Orwell je přesně takový – protikladný. Nemůžete si zde být jisti ničím – rokem, který se píše, minulostí, přítomností. Jste neustále sledováni, z televize hřmí hlas, který sděluje, o kolik se zvýšila procenta výroby od minulého období a pod diktaturou Velkého bratra se vede permanentní válka. Děti udávají své rodiče, manželky své manžele. Vyžaduje se naprostá oddanost straně a stačí jediný neuvážený pohyb, gesto či záchvěv tváře a může být po vás. Svět žije ve lži, lidé jsou nuceni neustále se přetvařovat, nedat najevo co si myslí, nedůvěřovat jeden druhému.
celý článek komentářů (0)

U2: nová deska a 3D

U2: nová deska a 3DZa opravdové průkopníky světa hudby můžeme označit irskou rockovou skupinu U2. Program mají věru nabitý. S obdivuhodnou jistotou koncertují po celém světě, dokonce i před prezidentem Obamou, jako první promítají hudební dokument ve 3D a z prvního singlu Get On Your Boots z nové desky No Line On The Horizon zaznívá mírně experimentální tón. Veřejnost toto nové album očekává s netrpělivostí, které se po pětileté odmlce není co divit.
celý článek komentářů (0)

Mamma mia!

Mamma mia!Po velkém ohlasu, který vzbudil muzikálový film Mamma mia!, se dostávají písně švédské čtyřky ABBA opět do širšího povědomí. Muzikál jako takový existuje již mnohem déle a na jaře se po dvouleté pomlce vrátí opět do Prahy.
celý článek komentářů (0)

Vinařské stezky jižní Moravy

Vinařské stezky jižní Moravy
Nebaví vás každý víkend okopávat zahrádku a říkáte si, že by to chtělo na chvíli někam vypadnout? Omrzely vás již výlety na kolech po sousedních vesnicích a zpět? Chcete vyrazit s přítelem/manželem/kamarády na výlet a hledáte něco nového a nevyzkoušeného? Pokud jste fanoušky vína a rekreačních projížděk na kole, máme pro vás skvělý tipco říkáte výletu po vinařských stezkách jižní Moravy? Poznáte nová místa, báječně si odpočinete a jako bonus dopřejete svému tělu trochu zdravých flavonoidů v podobě nejlepších vín jihomoravského regionu. To stojí za zvážení, co říkáte?
celý článek komentářů (0)

Budapešť - lázeňská kráska

Budapešť - lázeňská kráskaMaďarské hlavní město Budapešť skrývá jeden významný světový unikát. Jsou jím léčebné lázně, na které narazíte téměř na každém kroku. Když si k tomu přidáte bohatou historii a kulturní dědictví, rázem se ocitnete na místě, které vás okouzlí svou poutavou atmosférou a odlehčeným způsobem života. Turismus v Budapešti více než bují, takže se není co divit, že se město dynamicky proměňuje v moderní světovou metropoli s luxusním turistickým zázemím.
celý článek komentářů (0)

Za orientem do Istanbulu

Za orientem do Istanbulu
Hledáte pro svou letní dovolenou něco nového a nevyzkoušeného? Lákají vás památky s příměsí orientu? Plánujete menší poznávací výlet a rádi byste odjížděli obohaceni novými zážitky? Zajímá vás muslimská kultura? Chtěli byste se procházet městem s bohatou historií pyšnícím se pestrou směsicí různých kultur a náboženství? Pokud jste alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli „ano“, pak jsou pro vás následující řádky jako stvořené. Pokud toužíte po krásách, dobrodružství, vynikající kuchyni a neobyčejné atmosféře, vydejte se bez váhaní do tureckého Istanbulu! Toto město na spojnici východu a západu vás svou originalitou a unikátností zaručeně dostane!
celý článek komentářů (0)

Dunnottarský hrad

Dunnottarský hradHrad Dunnottar leží na strategicky velice výhodně zvoleném místě tak, že je prakticky nedobytný – a to jak z pevniny, tak od moře. Ve skotské historii hrál důležitou roli a nejednou se stal útočištěm důležitých osobností. I dnes je mohutná síla jeho polozřícených stěn doslova cítit, člověk se najednou cítí malý a zcela zřetelně si uvědomuje, že toto místo bylo svědkem již tolika dějinných událostí, že by měl na chvíli sklopit oči a stát tiše.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.