Hledáte levný notebook pro studenta s vysokým výkonem?

Hledáte levný notebook pro studenta s vysokým výkonem?

Studentské finanční možnosti bývají omezené. Přesto se dnešní středoškoláci a vysokoškoláci neobejdou bez vlastního notebooku. Jak takovou situaci řešit?

více

Jak (ne)poslouchat muziku. Zamyšlení nad vlivem hudby v osobním i společenském životě

Jak (ne)poslouchat muziku. Zamyšlení nad vlivem hudby v osobním i společenském životěHned na úvod vysvětleme, proč je v titulku mimo jiné použito slovo „muzika". Samotná hudba (od housti) označuje výsledek hraní na hudební nástroje. Zpěv (od zpívat) pak označuje výsledek umělecké práce s hlasem. Muzika je nadřazený pojem - většina běžných posluchačů si vybírá právě muziku, kde jsou spolu hudba i zpěv najednou. I tak je ale v našem prostředí slovo muzika považováno za spíše nespisovné a leckterý učitel hudební výchovy by z něj byl pobouřen.
celý článek komentářů (0)

Kdo nemá rád vůni čerstvě posečené trávy? Včely!

Kdo nemá rád vůni čerstvě posečené trávy? Včely!Vůně čerstvě posečené trávy, jedna z nejkrásnějších vůní. Asi by se na tom shodla většina lidí. U jiných libých vůní by už patrně konsenzus nepanoval - ne každý má rád například vůni čerstvě vymalovaných zdí nebo vůni kávy. Ale ono ani s tou čerstvě posečenou trávou to nebude tak snadné. Ne pro každého je to příjemně dráždivé aroma - jako například pro včely.
celý článek komentářů (0)

Potřeby pro psy a kočky aneb Dopřejte svým chlupatým mazlíčkům to nejlepší!

Potřeby pro psy a kočky aneb Dopřejte svým chlupatým mazlíčkům to nejlepší! Každý, kdo má doma psa nebo kočku, ví, že základem spokojeného a dlouhého života je správné krmivo. Kromě toho si taky musí mít pejsek či kočička s čím hrát, a od toho jsou tady gumové míčky, myši a spousta dalšího. Chovatelské potřeby, které by měl mít doma každý majitel jednoho z těchto dvou zvířat, by měly zahrnovat vše od krmiva, hraček, pelíšků po misky a přepravky.
celý článek komentářů (1)

Dovolená se kvapem blíží. Není čas vyměnit vaši starou baterii?

Dovolená se kvapem blíží. Není čas vyměnit vaši starou baterii?Není příjemné letět letadlem nebo jet vlakem, a najednou zjistit, že baterie do notebooku, kterou jste před chvíli nabíjeli, již hlásí svůj brzký konec. Avšak nemusíte zrovna někde jet, stačí, když Vám doma chvíli nejede proud a Váš mobilní telefon již „mele z posledního". Proto je někdy dobré vyměnit staré baterie za nové.
celý článek komentářů (0)

Nový Zéland a já. Vzpomínka na zemi, která se zdá být snem

Nový Zéland a já. Vzpomínka na zemi, která se zdá být snemVysloví-li přede mnou někdo název země Nový Zéland, zahledím se na chvíli do prázdna a nekomunikuji. Co se mi v tu chvíli honí hlavou? Vzpomínky na nádhernou přírodu, kde jsem pochopila, že les není smrková monokultura, ale všehochuť zeleného od tisíce druhů mechů, přes nesčetné množství kapradin po různě pokroucené větvičky roztodivných jehličnanů.
celý článek komentářů (0)

Květen na zahradě. Máj je lásky čas, milujte proto svou zahrádku a všechen život v ní!

Květen na zahradě. Máj je lásky čas, milujte proto svou zahrádku a všechen život v ní!Jak naložit se zahrádkou během krásného měsíce května? Přečtěte si, co vše byste měli zařídit, co nevynechat a na co myslet. Práce na zahradě v květnu je přece radost! Vše se zelená a kvete a svět je hned veselejší a barevnější. Práci na zahradě v květnu berte také jako přípravu na léto, kdy budete venku jistě trávit mnohem více času jak při pracovních, tak při odpočinkových a relaxačních aktivitách.
celý článek komentářů (1)

Slečna Marplová - detektiv ozbrojený pletacími jehlicemi. Proč čteme detektivky?

Slečna Marplová - detektiv ozbrojený pletacími jehlicemi. Proč čteme detektivky?Karel Gott zpívá v jedné písni: „James Bond, jako James Bond chtěl bych si zkusit jednou žít", já však říkám: chtěla bych být jako slečna Marplová! Slečna Jane Marplová je hlavní postavou řady detektivek známé britské spisovatelky Agathy Christie (1890-1976). Co nás na této svérázné staré dámě a jejích skvělých detektivních schopnostech láká?
celý článek komentářů (0)

Mladá punkrocková princezna Avril Lavigne a její nejnovější album Goodbye Lullaby

Mladá punkrocková princezna Avril Lavigne a její nejnovější album Goodbye LullabyPunkrockové princezně Avril Lavigne vychází po čtyřech letech nové album s pořadovým číslem čtyři. Už jen jeho název Goodbye Lullaby (v překladu "ukolébavka na rozloučenou") slibuje starší a vyspělejší Avril. Opravdu je to tak? Pojďme se o tom přesvědčit v této recenzi.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.