Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Přemýšlíte, kam se vydat na motorce, zatímco je u nás již chladné počasí? Řešením mohou být zahraniční motoexpedice do některé z teplejších zemí, kde příznivé podmínky panují prakticky po celý rok. Nechte se inspirovat.

více

Mladá punkrocková princezna Avril Lavigne a její nejnovější album Goodbye Lullaby

Mladá punkrocková princezna Avril Lavigne a její nejnovější album Goodbye LullabyPunkrockové princezně Avril Lavigne vychází po čtyřech letech nové album s pořadovým číslem čtyři. Už jen jeho název Goodbye Lullaby (v překladu "ukolébavka na rozloučenou") slibuje starší a vyspělejší Avril. Opravdu je to tak? Pojďme se o tom přesvědčit v této recenzi.
celý článek komentářů (0)

Dva roky bez Premiere. Pamatujete si oblíbený filmový časopis?

Dva roky bez Premiere. Pamatujete si oblíbený filmový časopis?Jsou to už dva roky. Dva roky, kdy nevídám svůj - ale předpokládám, že i váš - oblíbený filmový magazín Premiere na novinových stáncích. Chybí mi, a proto jsem se rozhodl napsat o této stálici minulosti alespoň článek, abychom společeně mohli uctít jeho památku.
celý článek komentářů (1)

Jana Heffernanová - Příběh cesty na Sever

Jana Heffernanová - Příběh cesty na SeverS tvorbou paní Jany Heffernanové jsem se poprvé setkala někdy v druhé půlce devadesátých let. I když je pravda, že její kniha Tajemství dvou partnerů (vyšla v roce 1995, podruhé byla vydána v roce 2008), tenkrát zajímala spíš mého tehdejšího přítele než mě. Teď, po letech, jsem došla k tomu, že si ji rozhodně musím znovu opatřit a přečíst. O čem je? Ve zkratce o lidské duši a o snech.
celý článek komentářů (3)

Duben na zahradě - tipy a triky. Oslavme Den Země a Velikonoce

Duben na zahradě - tipy a triky. Oslavme Den Země a Velikonoce Duben je konečně měsíc, kdy můžeme počítat se stabilnějším jarním počasím. I proto nás zahrádka k práci na ní přímo vyzývá! V následujícím textu si přečtěte, co vše práce na zahradě v dubnu obnáší.
celý článek komentářů (0)

Dítě v autě: Návod na výběr dětské autosedačky. Podle čeho se řídit?

Dítě v autě: Návod na výběr dětské autosedačky. Podle čeho se řídit?
Máte-li doma malého caparta, jistě dbáte o jeho bezpečí při každodenních cestách automobilem. Z právního hlediska je přeprava dětí, jejichž hmotnost nepřevyšuje 36 kilogramů a nepřesahuje 150 centimetrů, ve speciální dětské autosedačce nutností. Tu správnou autosedačku pro vaši ratolest vybírejte na základě dvou kritérií – zda vyhovuje výšce a váze dítěte a zda pasuje do vašeho automobilu. Čtěte, jakými kritérii se řídit při koupi autosedačky.celý článek komentářů (2)

Jak vybrat psí cvičák. Jakými kritérii byste se měli řídit?

Jak vybrat psí cvičák. Jakými kritérii byste se měli řídit?Co by měl mít pejskař na paměti, když si vybírá psí cvičák? Zejména to, že jakkoli se tomu říká psí cvičák, je to v první řadě cvičák pro páníčky. Nejdříve budete muset „zkrotit“ a vychovat sebe, abyste mohli dobře vést svého psa a učit ho jak základní poslušnosti, tak i veselým kouskům.
celý článek komentářů (2)

Recenze filmu Černá labuť aneb Zasloužený Oscar pro Portmanovou

Recenze filmu Černá labuť aneb Zasloužený Oscar pro PortmanovouNa šachovnici jsou bíle a černé figurky, to se ví, ale co když se černá figurka a bílá spojí v jednu? Vznikne směs značně nevyvážená, tak jako hlavní hrdinka tohoto fantastického psychologického thrilleru s názvem Černá labuť. Ve filmu si jí zahrála, teď již Oscarem za tuto roli ověnčená, Natalie Portman (V jako Vendeta, Star wars). Otázkou je, zda Oscara získala zaslouženě a možná se ptáte: Proč právě ona a ne někdo jiný? Snad dostatečně ukojím vaší zvědavost, tímto článkem.
celý článek komentářů (1)

Žena na cestách muslimskou zemí aneb Když se řekne Írán…

Žena na cestách muslimskou zemí aneb Když se řekne Írán…Autorka tohoto textu nás zavádí do exotického Íránu, který je na Západě opředen mnoha mýty a stereotypy. Skutečně je situace v Íránu taková, jakou nám ji předestírají média? V tomto zajímavém článku se dozvíte například to, že Íránci jsou pohostinní lidé, kteří s cizinci jednají jako v rukavičkách. Přečtěte si o dobrodružství jedné zvídavé české cestovatelky a možná si sami položíte otázku, nakolik člověk může věřit tomu, co se říká či píše, a nakolik se potřebuje spolehnout na vlastní zkušenost.
celý článek komentářů (1)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.