Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Přemýšlíte, kam se vydat na motorce, zatímco je u nás již chladné počasí? Řešením mohou být zahraniční motoexpedice do některé z teplejších zemí, kde příznivé podmínky panují prakticky po celý rok. Nechte se inspirovat.

více

Ladislav Karpianus – Kryštofův Vzdušný zámek

Ladislav Karpianus – Kryštofův Vzdušný zámekFascinace snem provází lidstvo odnepaměti. Každý z nás má zkušenost se sněním, ačkoli se po celou dobu lidské existence ještě nepodařilo uspokojivě vysvětlit, odkud se sny vlastně berou a co znamenají. O čem však není pochyb, je jejich důležitost. Bez snění totiž nedokáže náš organizmus správně fungovat. Pamatujete si veškeré své sny? A dokážete je ovládat? Dvanáctiletý Kryštof Karpianus, hlavní hrdina dětského románu Kryštofův Vzdušný zámek z pera pětadvacetiletého spisovatele Ladislava Karpiana, má to štěstí, že si své sny nejen pamatuje, ale dokonce si v nich může vytvářet svůj vlastní svět. Jak ale brzy zjišťuje, být stvořitelem není vůbec jednoduché - člověk má totiž zodpovědnost i za věci, ke kterým by se raději nehlásil. A každý omyl musí být zaplacen...
celý článek komentářů (0)

Počítačová myš

Počítačová myšPočítačová myš. Tento kousek spotřební elektroniky zná zajisté každý z nás. Všichni jej hojně, mnohdy se dá říct denně, využíváme. To samozřejmě za dobu, kterou je na trhu, ovlivnilo parametry a vlastnosti počítačových myší. Dnešní myši už nabízejí daleko více než jen dvě obyčejná tlačítka a kolečko. Současná nabídka obsahuje jak jednoduché modely za pár stovek korun, tak top modely atakující hranici až několika tisíc korun. Jaké jsou rozdíly a jak vybrat tu správnou? Nejdůležitější je získat přehled v nabídce a ujasnit si požadavky.
celý článek komentářů (0)

Ladislav Karpianus: Kryštofův Vzdušný zámek jsem vymyslel ve snu

Ladislav Karpianus: Kryštofův Vzdušný zámek jsem vymyslel ve snuO čem se vám zdá, když spíte? A dokážete své sny ovládat? Pětadvacetiletý spisovatel a scenárista Ladislav Karpianus si díky snu splnil svůj sen. Napsal knihu, která je - zcela příznačně - celá o snění. Kryštofův Vzdušný zámek zanese své dětské i dospělé čtenáře do světa, kde stačí jen pár kroků k tomu, abyste se ocitli v jiném ročním období, kde místo sněhu padá šlehačka a místo vody teče limonáda. S jeho autorem jsme si povídali o „Kryštofovi"  i o tom, jaké to je, být odpovědný za svou tvorbu.
celý článek komentářů (0)

Nízkonákladové letecké společnosti

Nízkonákladové letecké společnostiLevné cestování již dnes není jen neuskutečnitelným snem. Množství existujících nízkonákladových leteckých společností nás ujišťuje o opaku. Sháníte levné letenky do Paříže nebo Londýna? Žádný problém. Nízkonákladové letecké společnosti se rozmáhají i v České republice, a tudíž můžete cestovat po Evropě doslova za pár korun.
celý článek komentářů (1)

Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrtiPoslední díl potterovské ságy se uzavírá knihou s originálním názvem Harry Potter and the Deathly Hollows. Ten byl znám dlouho před samotným vydáním knihy v angličtině a vyvolal základní otázku, co jsou vlastně Deathly Hollows? Spojení se smrtí provází celý poslední díl. Zjišťujeme, že bez smrti by nebyl život, a s napětím čekáme, jak si s ní poradí sám Harry. Britská autorka Joanne K. Rowling zde potvrzuje dokonalé zvládnutí vypravěčského řemesla, nevysychající pramen fantazie a schopnost do posledního detailu promyslet bájný svět čar a kouzel.
celý článek komentářů (0)

Percy Jackson: Zloděj blesku

Percy Jackson: Zloděj bleskuPercy Jackson není jako ostatní chlapci jeho věku. Je jiný. Tak to o něm alespoň tvrdí jeho matka, která žije s Percyho nevlastním otcem velmi pronikavého zápachu. Percy si to o sobě ale nemyslí, považuje se za největšího outsidera. Vše se ale rázem změní ve chvíli, kdy ho v muzeu antiky napadne opravdová antická příšera - fúrie.
celý článek komentářů (1)

Autobazary - jak koupit auto a nenechat se napálit

Autobazary - jak koupit auto a nenechat se napálitKoupě ojetého automobilu s sebou vždy nese spoustu důležitých rozhodnutí. Zatímco o částce většinou máme představu velice jasnou, o typu auta už přemýšlíme trochu déle. V tomto směru tak nejčastěji dáme na radu prodejce. Jak moc ale můžeme věřit slovu prodejce v autobazaru, kde se může stát, že nám nabídne auto nekvalitní, nebo dokonce kradené? Jak poznat, zda je autobazar důvěryhodný? A na co si dát pozor?
celý článek komentářů (1)

Györ: lázeňský ráj

Györ: lázeňský rájMaďarské městečko Györ neláká své návštěvníky jen historickými unikáty, pestrobarevnou minulostí a ostře kořeněnými jídly, ale především termálními lázněmi, do kterých se sjíždí návštěvníci ze všech koutů země. Horké prameny, vířivky, jeskyňky, sauny i tobogány lákají především turisty ze sousedních zemí. A není divu.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.