Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Přemýšlíte, kam se vydat na motorce, zatímco je u nás již chladné počasí? Řešením mohou být zahraniční motoexpedice do některé z teplejších zemí, kde příznivé podmínky panují prakticky po celý rok. Nechte se inspirovat.

více

Z odkazu Michaela Jacksona

Z odkazu Michaela JacksonaJe tomu měsíc, co hudební svět zaplakal nad ztrátou jednoho z největších umělců všech dob. Zemřel král popu Michael Jackson. Svým životem vzbuzoval rozporuplné a často silně negativní reakce, ale jeho umělecké počiny si nikdo neodváží zpochybňovat. Co nám Michael Jackson po sobě zanechal?
celý článek komentářů (0)

Airbagy - skrytí ochránci

Airbagy - skrytí ochránciUž v roce 1952 přišel Američan John Hetrick s nápadem, který připomínal dnešní airbag. První automobily standardně vybaveny airbagem se objevily v sedmdesátých letech dvacátého století. Tento nenápadný vynález zachraňuje dnes a denně stovky životů na silnicích.
celý článek komentářů (0)

Chcete být milionářem z chatrče?

Chcete být milionářem z chatrče?
Dojemný příběh o tom, kterak chudý indický sirotek ke štěstí přišel, si získal miliony příznivců po celém světě a šlape na paty velkokasovním trhákům amerického průmyslu. Dává tak tušit, že od jihoasijského „bollywoodu“ můžeme čekat ještě nejedno překvapení. Že jste tento brilantní výkvět soudobé filmové tvorby ještě neviděli? Honem utíkejte do kina, nebudete totiž litovat!
celý článek komentářů (0)

Marley a já: Ze života psa a jeho rodiny

Marley a já: Ze života psa a jeho rodinyPokud vás k zhlédnutí filmu Marley a já zlákal plakát, na němž sedí roztomilé štěně labradora s mašlí, a čekáte rozvernou taškařici ve stylu Beethovena, potom si raději nechejte zajít chuť. Na druhou stranu patříte-li k antifanouškům Jennifer Anistonové a jen její přítomnost vás od filmu odrazuje, nemusíte se tolik obávat. Je tu přece ještě Owen Wilson!
celý článek komentářů (0)

Přírůstek do rodiny aneb Jak přivítat štěně

Přírůstek do rodiny aneb Jak přivítat štěně

Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepším přítelem člověka. Vnáší totiž do jeho života mnoho krásného, je mu věrným ochráncem, roztomilým mazlíkem i zdatným pomocníkem. Přesto péče o psa vyžaduje spoustu trpělivosti, času a peněz. Od pelíšku počínaje, výcvikem konče. Jak se tedy na takový náročný přírůstek připravit?

celý článek komentářů (0)

Předčítač (The Reader)

Předčítač (The Reader)Adaptace stejnojmenné knihy německého spisovatele Bernharda Schlinka se chopil jeden z nejtalentovanějších režisérů moderní anglické éry, Stephen Daldry. Podařilo se mu rozvinout příběh osudové lásky, viny a trestu odkazující k banalitě zla. V hlavních rolích zazářila Kate Winslet spolu s mladičkým (a zdá se nadějným) objevem světové kinematografie Davidem Krossem.
celý článek komentářů (0)

USB flash disk nebo externí harddisk?

USB flash disk nebo externí harddisk?Práce na počítači je běžnou součástí života studentů, administrativních nebo IT pracovníků, byznysmenů a dalších. Často se ale dostáváme do situace, kdy data potřebujeme použít na jiném počítači. Pokud nevlastníte notebook, musíte si je uložit na paměťové zařízení. Dlouhá léta jsme se museli spokojit s disketami, jejichž životnost i kapacita byla nízká. Zlepšení nastalo s CD a DVD disky. Jejich slabá místa vychytali výrobci USB flash disků neboli flashek. Oblibu si však v současné době získávají také přenosné harddisky. Jaká z těchto dvou možností bude nejvíc vyhovovat vám?
celý článek komentářů (0)

Jak na bylinky

Jak na bylinkyPěstování rostlin již odedávna patří ke každému obydlí. Ne vždy a všichni ale mají dostatek času a schopností o rostliny pečovat. Alternativou k pěstění okrasných květin jsou bylinky. Bylinky příjemně ozdobí a provoní každou zahrádku. Navíc pro zahrádkáře začátečníky představují nejideálnější oblast pro první pokusy. Bylinky jsou nenáročné na údržbu a poměrně hodně odolné vůči okolnímu prostředí. Navíc se pyšní krásnými barvami, zejména mnoha odstíny zelené, a výraznou aromatickou vůní.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.