Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Přemýšlíte, kam se vydat na motorce, zatímco je u nás již chladné počasí? Řešením mohou být zahraniční motoexpedice do některé z teplejších zemí, kde příznivé podmínky panují prakticky po celý rok. Nechte se inspirovat.

více

Patrik Ouředník: Europeana

Mohlo by se zdát, že pokus převyprávět světové dějiny dvacátého století ve sto dvaceti stránkách je předem odsouzen k nezdaru. V podání Patrika Ouředníka tomu ale tak není. Nesnažil se totiž vytvořit učebnici dějepisu, ale literaturu faktu, ve které využívá svůj neobvykle břitký styl, sarkasmus, hraničící někdy až s černým humorem, nápaditost, experiment i formální vytříbenost. Možná vás po přečtení knihy napadne něco v tom smyslu, že svět je asi vážně padlý na hlavu a lidé nemají nic jiného na práci než vymýšlet různé pomatenosti, ale to bylo nejspíš i cílem autora. Však jak jinak uchopit dějiny tohoto absurdně podivného světa?
celý článek komentářů (0)

Budujeme skleník

Budujeme skleníkV našich klimatických podmínkách je pěstování teplomilných rostlin občas velkým oříškem. K jeho rozlousknutí se používá skleník. Skleník je jediná možnost, jak nebýt při pěstování závislý na počasí. Nejenže zabrání zničení vaší úrody, ale také vytvoří příznivé prostředí, které můžete jednoduše upravovat. Svoje oblíbené rostliny tak můžete pěstovat i mimo jejich hlavní sezónu.
celý článek komentářů (0)

Krmení - psi i kočky ocení

Krmení - psi i kočky ocení
Máte-li doma mazlíčka, nejčastěji psa nebo kočku, jistě víte, jak váš miláček nadšeně prahne po čemkoli k snědku. Ovšem ne všechny dobroty vašemu „chlupáčovi“ prospějí. Hledáte-li informace o tom, jaká strava je pro vašeho mazlíčka ideální, kdy krmit a čím, rozhodně nevynechejte následující řádky.
celý článek komentářů (0)

Boloňa - nejen univerzitní město

Boloňa - nejen univerzitní město
Když se řekne „Boloňa“, naprostá většina z vás si určitě vybaví středověkou univerzitu, která si získala věhlas po celém světě a která dodnes kraluje mezi svými novějšími kolegyněmi. Labužníkům zase vyvstanou na mysli oblíbené boloňské špagety. Věděli jste ale, že Bologna není jen proslaveným univerzitním městem? Skýtá totiž další místa hodná návštěvy!
celý článek komentářů (0)

Jan Skácel: básník s šestým smyslem

Jan Skácel, básník Brna. Jeho verše uchvacují nejenom pravidelnou rytmikou, ale i svou čistotou, prostotou a hlubokým vědomím mravnosti. V Skácelových verších neustále něco cinká, zurčí, bublá, voní nebo je naopak všechno zticha. V takových chvílích můžeme vychutnat a nasát atmosféru lesů, potůčků a skal, kam nás básník zavádí, atmosféru samého srdce neposkvrněné přírody.
celý článek komentářů (1)

Akvárium a péče o něj

Akvárium a péče o něj Proč zrovna rybičky? Představte si dokonale zařízené tropické akvárium. Na pozadí korálových útesů plavou ty nejexotičtější druhy ryb, jaké jen může vaše fantazie vykouzlit. V průzračné vodě jsou k vidění cichlidy, tetry i tlamovci a ty pestrobarevné reje rybek v zeleni rostlin zkrátka učarují. Vydrželi byste se dívat na podmořský život vašich rybek hodiny. Balzám na nervy, řekli byste.
celý článek komentářů (0)

Jaký má hudba na člověka vliv?

Jaký má hudba na člověka vliv?Jistě to znáte z vlastní zkušenosti. V jakémkoliv hromadném prostředku, v nákupních centrech a na ulicích potkáváte mladé lidi se sluchátky v uších. Ostrý a agresivní rytmus je slyšet všude kolem nich. Ti starší se zlobí: "Taková satanistická hudba! Není se co divit, že ta mládež je pak celá zkažená!" Ale odpověď na to, zda a jak působí hudba na člověka, není zas až tak jednoznačná.
celý článek komentářů (2)

Zámek Hluboká

Zámek Hluboká
Chlouba českého kulturního dědictví – zámek Hluboká – je v těchto dnech vysoce střeženým místem, na něž se upírají zraky celé Evropy. Nádherný zámek v ještě krásnější lokalitě jistě nebyl k jednání politických špiček Evropské unie vybrán náhodou. Odstupme ale protentokrát od politiky a pojďme se podívat na historii a současnost zámku. Počasí totiž přímo vybízí k víkendovému výletu za přírodou a kulturou, nemyslíte?
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.