Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Vydejte se na zahraniční motoexpedici plnou adrenalinové zábavy

Přemýšlíte, kam se vydat na motorce, zatímco je u nás již chladné počasí? Řešením mohou být zahraniční motoexpedice do některé z teplejších zemí, kde příznivé podmínky panují prakticky po celý rok. Nechte se inspirovat.

více

Jiří Voskovec a Jan Werich - Korespondence

Jiří Voskovec a Jan Werich - KorespondenceV roce 2007 spatřil světlo světa první díl třísvazkového projektu nakladatelství Akropolis a Nadace Jana a Medy Mládkových s názvem Korespondence I. Kniha obsahuje dosud nezveřejněné dopisy dvou obrovských českých osobností, tvůrců srandy a uměleckých děl a hlavně nerozlučných přátel Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Poslední díl trilogie vyšel v roce 2008. Všechny tři díly edičně připravil, přeložil do českého jazyka a okomentoval prof. Ladislav Matějka. Profesor Matějka odvedl nesmírný kus práce, když v bostonském archivu opsal veškeré texty potřebné pro vydání této publikace.
celý článek komentářů (1)

Nine

NineV únoru letošního roku vtrhl do kin dlouho očekávaný snímek režiséra Roba Marshalla muzikál Nine. Hvězdně obsazený film vznikl pod taktovkou režiséra, jež má za sebou veleúspěšný oscarový muzikál Chicago. Inspirací pro Nine byl legendární snímek Federika Felliniho 8 a ½. Původní brodwayská verze muzikálu sklidila ohromný úspěch v osmdesátých letech minulého století.
celý článek komentářů (0)

Futurama - okno do budoucnosti

Futurama - okno do budoucnostiV letech 1999 až 2003 dal Matt Groening, autor legendárního seriálu o rodině Simpsonových, a jeho spolupracovník David Cohen život novému seriálu s názvem Futurama. Ve čtyřech sériích líčí životy zaměstnanců doručovatelské společnosti. Děj se odehrává v roce 3000. Ve svých začátcích musel seriál Futurama čelit veliké konkurenci, které podlehl a byl ukončen. V roce 2006 si však americká televizní stanice vyžádala další epizody. Oblíbenost Futuramy stoupala a nyní už byly dokonce natočeny čtyři celovečerní filmy inspirované tímto seriálem. V Česku můžete seriál Futurama sledovat od roku 2009 na Prima Cool nebo online prostřednictvím internetu.
celý článek komentářů (0)

Barbara Woodová – Poslední šamanka

Barbara Woodová – Poslední šamanka
Pokud jste fanoušky historických románů a láká vás beletrie s trochou napětí, jistě vám není jméno Barbara Woodová neznámé. Tato oblíbená anglická spisovatelka žijící za velkou louží má na svém kontě bezmála dva tucty knih, z nichž posledním vydaný románem je právě mystická Poslední šamanka.
celý článek komentářů (0)

Douglas Adams - Stopařův průvodce po Galaxii

Douglas Adams - Stopařův průvodce po Galaxii

Hledáte knihu, která neurazí, pobaví, poučí a nadchne? Pak přestaňte naslepo brázdit knihkupectví a pořiďte si do své knihovničky Stopařova průvodce po Galaxii. Povedenou „trilogii v pěti dílech“ má na svědomí anglický spisovatel Douglas Adams, který vás vtipnou cestou přiměje k zamyšlení nad tím, jaký má život vlastně smysl.

celý článek komentářů (0)

Řez ovocných stromů na konci zimy

Řez ovocných stromů na konci zimyBlížící se jaro vyhnalo do zahrady i ty největší opozdilce. Půlka března je za námi a největší mrazy skončily. Je nejvyšší čas prořezat ovocné stromy. Zatímco zkušení zahrádkáři vše zvládnou levou zadní, začátečníci si nejspíš lámou hlavu s tím, jakou větev mají vlastně uříznout a kde a jestli náhodou nebude třeba ránu nějak ošetřit.
celý článek komentářů (0)

Jak nenaletět na triky nekvalitní autoškoly

Jak nenaletět na triky nekvalitní autoškolySituace na českých silnicích je poměrně kritická. Často se mluví o tom, že důvodem je špatný stav našich komunikací. Bohužel to je fakt, s kterým by se ovšem zdatný řidič měl umět vyrovnat. K tomu, abychom získali potřebné znalosti a řidičské schopnosti je však zapotřebí mít dobrého učitele, respektive zvolit si kvalitní autoškolu. Osvojíte si zde základy, na kterých budete stavět celý život. Jak ale najít tu správnou a doopravdy spolehlivou autoškolu? Jak rozpoznat triky levných autoškol?
celý článek komentářů (0)

Na svatého Valentýna

Na svatého ValentýnaTaké každoročně na svatého Valentýna zažíváte spíše hořká zklamání než zamilované chvilky jako vystřižené z amerických slaďáků? Nejste vůbec sami. Že Valentýn nerovná se létání na růžovém obláčku, o tom vás přesvědčí plejáda předních hollywoodských herců, kteří si v nové romantické komedii Na svatého Valentýna (St Valentine´s Day) užijí nejeden karambol a životní poučení.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.