
Kulajda a čočka: Tradiční české recepty, které budete mít hned hotové
Česká kuchyně je pro někoho těžká, ovšem najdou se v ní dobroty, které vás neutlumí na několik hodin. Například čočka, která na tuzemský stůl patří. A pokud byste chtěli trochu zasytit, ovšem aby to nebyla složitá kachna s knedlíkem, zkuste kulajdu. Vydrží vám i více dní, dokonce když ji necháte odležet, tak se chutě promísí.více
Výhody čištění vody pomocí přírodních bakterií a enzymů
Příroda nám dává mnoho vzácných pokladů, chránit životní prostředí by proto mělo být pro každého člověka samozřejmostí při každé jeho činnosti. Denně nám proteče vodovodními kohoutky či toaletní mísou velké množství odpadní vody, kterou je nutné následně vyčistit. Dříve se používalo množství chemických látek, dnes se naštěstí dostávají stále více do popředí BIO přípravky. Ty jsou stejně účinné a navíc jsou šetrné k životnímu prostředí.
Vybíráme kancelářskou židli
Jestliže máte sedavé zaměstnání, musí pro vás být výběr kvalitní židle prioritou. Vždyť je to i vaše společnice pro větší část dne. Kvalita kancelářské židle má vliv na váš výkon a hlavně také na vaše zdraví. Nepodceňuje to! Nabízíme přehled základních kritérií, kterých byste se při výběru měli držet a podíváme se i na konkrétní modely.
Jak na zahradní grily?

Zahradní grily jsou synonymem pro skvělé jídlo, léto, pohodu, zábavu a příjemný čas strávený spolu s rodinou nebo přáteli. Jak však vybrat ten nejvhodnější zahradní gril?
Ekologické papírové krabice v podání Centrum-krabice.cz

Při odesílání balíku byste měli dbát nejen na kvalitu služeb přepravní společnosti, ale také na vhodný obalový materiál. Aby byl balík doručen z místa na místo bez poškození, měli byste ho správně zabalit. Pro některé předměty se nedá použít bublinková obálka, zejména jedná-li se o věci větší a náchylnější k poškození. V takovém případě byste měli sáhnout po papírové krabici, jejíž velikost by měla korespondovat s velikostí zasílaného zboží.
Jak zvládnout inkontinenci
Inkontinence je velice nepříjemný zdravotní problém, který může v životě potkat i vás. Pravda je, že se častěji objevuje u žen (podle statistik až u 50%) a zpravidla po padesátém roce či v průběhu menopauzy. Inkontinence je současně společenským problémem, který vás může úplně vyřadit z běžného rytmu života. Není tedy možné ji podceňovat a už vůbec ne ignorovat. Máte z inkontinence strach? Trpíte jí a potřebujete pomoci? Poradíme vám, jak problém vyřešit!
Koučink pomáhá řešit problémy
V současné době je koučink novodobou manažerskou metodou, která může být nápomocná takřka komukoliv. Ať už jste ředitelem velké firmy, manažerem střední úrovně či nezaměstnaným, vždy se mohou objevit zdánlivě neřešitelné problémy. Také se před vás ne jednou postaví důležitá životní rozhodnutí, nebo vám může připadat, že jdete v osobním i profesním životě špatnou cestou. V takových případech je osobní kouč ideálním řešením. Pomůže vám nahlížet na záležitosti z jiného pohledu a přijít na řešení, jež vás nejspíš doposud ani nenapadla.
Jak se projevuje artróza a jak s ní bojovat?

V dnešní době nejčastějším kloubním onemocněním je artróza, která se vyskytuje především u starší generace. Pokud tedy máte problém s klouby a nejste si jisti, zda se jedná o artrózu, pak čtěte dále. Tento článek vám poskytne veškeré informace týkající se o projevech artrózy a jak s ní bojovat.
Artróza, chronické degenerativní onemocnění kloubů, nejčastěji postihuje velké nosné klouby u nohou nebo menší klouby na rukou. Jak už bylo výše zmíněno, nejčastěji artrózou trpí starší jedinci. Touto nemocí bývají častěji postiženy ženy, u kterých se projevuje především artróza kolenního kloubu nebo artróza rukou.
Kdo chodí na dentální hygienu, ušetří za zubaře
Zkuste se jeden den zaměřit úsměv všech, které potkáte. V kolika případech uvidíte krásně bílé, zdravím zářící zuby? Asi jich bude méně než polovina. Ačkoli jsme se jako národ již naučili, že je třeba pravidelně docházet na preventivní prohlídky k zubaři, v případě dentální hygieny je povědomí stále poněkud nízké. A přitom je tato profese na trhu už skoro 20 let. Někdo namítne, že překážkou je nutnost hradit si ošetření na dentální hygieně ze svého. Ti, kteří mají zkušenosti s náročnějšími zákroky v dutině ústní, ale dobře vědí, že díky prevenci se dá ušetřit hodně peněz. Proto také chodí aspoň dvakrát ročně k dentální hygienistce.