Úvaha o rakovině

Úvaha o rakoviněMinulý měsíc jsem měl příležitost dvakrát sledovat známou osobnost vyjadřovat veřejně své názory na jednu z černých můr, které dnes straší ve vědomí či podvědomí mnohých z nás. To slovo zní zlověstně: rakovina.
celý článek komentářů (1)

K zubaři beze strachu

K zubaři beze strachuZajímavou oblastí zubního lékařství je pro mě ošetření pacientů, kteří se bojí. To jsou zejména děti a někteří dospělí. Tito pacienti mají většinou nějaký traumatický zážitek zejména z dětství. Mám však zkušenost, že i tito pacienti jsou po několika návštěvách schopni přijít do ordinace beze strachu, nebo alespoň jsou schopni potřebný zákrok absolvovat.
celý článek komentářů (0)

I pohyb může být drogou

I pohyb může být drogouCo je to normální pohyb? Tuto otázku zodpoví pravděpodobně každý jinak. Kdybychom ji položili dětem v mateřské školce, asi na ni odpoví spontánně: Když hrajeme na honěnou! V pubertě pak jsou třeba normálním pohybem různé taneční projevy mladých. Pro některé staré lidi by mohl normální pohyb znamenat, že si bez hole a bez cizí pomoci dokáží dojít nakoupit do supermarketu. Otázka ovšem je, kdo z nás co vlastně považujeme za normální.
celý článek komentářů (1)

Jak na menstruační bolesti

Jak na menstruační bolestiCo svět světem stojí, je menstruace a menstruační cyklus pro ženu naprostou samozřejmostí. Co by ovšem samozřejmostí rozhodně být nemělo, jsou menstruační bolesti, které menstruaci často doprovázejí a velice tak ženám tyto dny znepříjemňují. Bolestivá menstruace je totiž něco, co ženu doslova paralyzuje. Co dělat, aby vaše dny nebyly něčím, co vás na týden téměř „vyřadí z provozu", a aby vás následné očekávání tohoto pravidelného koloběhu nestresovalo celý další měsíc?
celý článek komentářů (61)

Syrovátka

SyrovátkaZajímáte-li se vy nebo někdo z rodiny o zdravý životní styl, určitě jste o syrovátce již někdy slyšeli. Pokud ne, vydejte se ihned do prodejny zdravé výživy. Neprohloupíte! Díky svému složení a účinkům je syrovátka vyhledávaným doplňkem při snižování nadváhy, ozdravění těla a detoxikaci. Čas od času by syrovátku měl do své stravy zařadit každý z nás. Pojďme se tedy podívat, co to vlastně syrovátka je a k čemu vám může být dobrá.
celý článek komentářů (0)

Kupujeme nové kolo

Kupujeme nové koloKoupě nového kola se s rychle postupujícím vývojem stává docela tvrdým oříškem. Pro laika je kolikrát skoro nemožné vybrat to správné kolo pro určitou situaci bez rady odborníka. Chcete–li si poradit sami nebo alespoň mít určitou představu, než vejdete do obchodu, věnujte pozornost následujícím řádkům. Před nákupem musíte zvážit spoustu specifických drobností týkajících se sedadla, brzd nebo převodů. My se nyní zaměříme na to nejdůležitější – výběr konkrétního typu kola, které bude sedět vašim cyklistickým nárokům a potřebám.
celý článek komentářů (0)

Party a la mexicana

Party a la mexicana Pořádáte domácí večírek a lámete si hlavu nad tím, čím ctěné přátele a kolegy pohostit? Nudí vás již poněkud fádní kombinace brambůrků, tyčinek, jednohubek a obložených chlebíčků? Máte chuť vnést do vaší kuchyně trošku svěžího vánku a jižanské atmosféry? Pak jste na správné adrese! Máme pro vás tipy, jak domácí pohoštění proměnit v ochutnávku mexických a jihoamerických dobrot, po kterých se všichni přítomní budou moci utlouct a vy budete zvolena za hostitelku roku!

celý článek komentářů (0)

Cukrovka neboli diabetes mellitus

Cukrovka neboli diabetes mellitus
Cukrovka představuje velmi vážné onemocnění, při němž je doporučována přísná dieta a další omezení. Co to vlastně diabetes mellitus je a jak s cukrovkou v rámci možností bojovat, se dočtete na následujících řádcích.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.