Každý den bez potřebného léku zhoršuje Anežčino zdraví – pomozme jí.

Každý den bez potřebného léku zhoršuje Anežčino zdraví – pomozme jí.

Anežka je 31letá matka trpící roztroušenou sklerózou. Před narozením syna Vašíka v únoru 2019 se těšila dobrému zdraví. Avšak krátce po porodu se její stav začal rychle zhoršovat. Lékaři doporučovali zahájit léčbu přípravkem Lemtrada ještě před těhotenstvím, ale pojišťovna odmítla lék hradit. Tento boj trvá již dva roky.

více

Šikovní pomocníci do kuchyně pro zdravé vaření

Nechutná vám pečivo z obchodu? Zkuste si upéct vlastní! Stejně můžete postupovat i u dalších pokrmů, které přeci jenom chutnají poctivě připravené o něco lépe v porovnání s polotovary. S pár šikovnými pomocníky v kuchyni navíc zjistíte i to, že příprava kvalitních jídel v rámci zdravého životního stylu vůbec není složitá a časově náročná.

celý článek komentářů (0)

Existuje zdravý toustovač?

Existuje zdravý toustovač?

Dva plátky voňavého toustového chleba zajíždí do štěrbiny toustovače, my si zatím nachystáme plátek čedaru a plátek krásné farmářské šunky z malého chovu a špetku másla. Ozve se cinknutí, to už se nám sbíhají sliny, málo naplat, ráno bez teplého toustu si nedovedeme představit. Ale co to? Toust je hnědý a po krajích dokonce černý. Je to vůbec zdravé?


celý článek komentářů (0)

A co Vy, máte už tyčový mixér?

A co Vy, máte už tyčový mixér?

Taky při sledování kuchařských celebrit při práci smutníte, že nemáte všechna ta hejblátka, roboty, mixéry, všechny ty skvělé pomocníky? A proč vlastně? Když se nad tím zamyslíte, možná by na všechnu práci, nebo minimálně na většinu, stačil jenom jeden. Víte třeba, co všechno umí tyčový mixér?

celý článek komentářů (0)

Jaké bylinky užívat při chřipce

Chřipkové období je tady a lékárny praskají ve švech. Jestli do sebe nechcete ládovat pilulky, můžete vyzkoušet přírodní léčbu. Bylinky pomáhaly před několika staletími a fungují dodnes. Minimálně dokážou zkrátit dobu nemoci a zmírnit příznaky. Tady je pět nejčastějších bylin, které pro léčbu chřipky používaly už naše babičky.

celý článek komentářů (0)

Postavte se negativním následkům užívání antibiotik

Patrně každý z nás je v dnešní době donucen čas od času podstoupit léčbu antibiotiky. Znáte to, několik dní se necítíte úplně dobře, tzv. "něco na vás leze". Ale tak nějak jsme si pomalu přivykli odmítat a potlačovat prvotní varovné signály organismu. Děláme to stále častěji. Stále častěji se zříkáme daru přírody, jímž je jednoduchá a prostá intuice, která nám napovídá mnohdy s velkým předstihem. Jsme pod velkým tlakem ohledně zaměstnání, povinností, péče o rodinu, zvládnutí studia, zajištění všech potřeb. Jsme zkrátka ve stresu, který primárně otevírá brány nemoci. Tak se stává, že první příznaky možná ještě zvládnutelného onemocnění ignorujeme, svou zkoušenou imunitu nijak nepodpoříme – třebaže pouze teplou koupelí, důkladným odpočinkem, zahřátou duchnou, klidem, zázvorovým čajem a zvlhčovačem vzduchu. Naopak, často vše přecházíme. Do další fáze onemocnění tak poté mohou nastoupit hráči jiného levelu, daleko nepříjemnější, kteří nás mnohdy zavedou do čekáren obvodních lékařů či dokonce do pohotovostních ambulancí. Bakterie právě útočí na naši imunitu.

celý článek komentářů (0)

Jak prospět svému zdraví a kráse?

Chcete skvěle nejenom vypadat, ale chcete se tak i cítit? Pokud ano, máme pro vás zajímavé tipy, které rozhodně pomohou. Určitě praktickou radou, která je spojen a s tím, jak se cítit dobře a jak podpořit lidské zdraví. Zde je ideální vyčistit své tělo od všeho špatného. V tom vám mohou pomoci antioxidanty. Pokud je hledáte, objednejte si Goji. Jedná se o unikátní přírodní produkt, který je dokonalou volbou, když chcete provést detoxikaci vašeho těla. Tím ale účinky na vaše zdraví nekončí. Stejně tak nezapomeňte ani na další pozitiva, kam se řadí:

celý článek komentářů (0)

Myslete včas na prevenci rakoviny kůže

Myslete včas na prevenci rakoviny kůže

Rakovina kůže se objevuje stále častěji. Vliv na to má tenčí ozonová vrstva, která propustí větší množství škodlivého UV záření. Naše pokožka se s tím nedokáže vypořádat a celé to vede ke vzniku melanomu. I když se někomu toto onemocnění může zdát jako zanedbatelný problém, opak je pravdou. Je dobré nepodceňovat prevenci. Ta spočívá nejen v dostatečné ochraně pro pokožku, ale i v pravidelných vyšetřeních.

celý článek komentářů (0)

Metličkové žilky odstraníte velmi lehce!

Metličkové žilky odstraníte velmi lehce!

Metličkové žilky je označení pro drobné žilky, které mají tmavě červenou až modrou barvu. Většinou nepředstavují žádnou zdravotní hrozbu. Na pozoru se musíte mít hlavně tehdy, když se objeví náhle, nebo je jich příliš moc, protože v takovém případě signalizují poruchu krevního oběhu. V drtivé většině případů znamenají kosmetický problém. Objevují se nejčastěji na nohou a v obličeji. Trápí i vás? Seznamte se s návodem, jak se jich rychle zbavit.

celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.