Přednosti Italské Kuchyně: Chuťové Umění a Kulturní Dědictví

Přednosti Italské Kuchyně: Chuťové Umění a Kulturní Dědictví

Italská kuchyně je světově proslulá pro svou bohatost, rozmanitost a jedinečnou kombinaci tradice a kreativity. Při bližším pohledu na tuto gastronomickou perlu lze nalézt mnoho důvodů, proč je italská kuchyně tak výjimečná a oblíbená po celém světě.

více

Jak na zánět močového měchýře

Jak na zánět močového měchýřeZánět močového měchýře - tak se nazývá časté, ovšem ne příliš příjemné onemocnění, které sužuje zejména v podzimních a zimních měsících nejednoho z nás. Příznaky přicházející nemoci poznáte vcelku rychle, léčba však může být zdlouhavá. Co je dobré o zánětu močových cest neboli cystitidě vědět?
celý článek komentářů (9)

Bylinné čaje – strážci našeho zdraví

Bylinné čaje – strážci našeho zdraví
Trpíte bolestmi hlavy, zažívacími potížemi či nespavostí? Máte oslabenou imunitu a nevíte, jak ji posílit? Trpíte častými virózami a nechcete se neustále dopovat množstvím léků a chemikálií? Máme pro vás řešení! Zkuste objevit léčivou sílu bylinekbylinkové čaje totiž mohou být ideálními společníky při vašem snažení o utužení zdraví.
celý článek komentářů (0)

Kalorie v alkoholu

Kalorie v alkoholuK sobotnímu obědu pivo, po večeři dvojka bílého vína. Následuje večírek, kde si dáte sem tam nějakou tu vodku popřípadě lákavě vypadající smetanový koktejl. Vše zakončíte hamburgerem ve fast foodu nebo bagetou z benzinové pumpy, nechcete přeci, aby vám ráno bylo na prázdný žaludek špatně. Že to není žádný dietní prohřešek, protože jste vlastně nic moc neměli? Tak si dobře spočítejte počet přijatých kalorií na den! Někdy je až s podivem, kolik kalorií nám přidá alkohol.
celý článek komentářů (0)

Salsa - kořeněný tanec

Salsa - kořeněný tanec
Hledáte sport, který by nebyl jen o zvedání činek, propocených tričkách a namožených svalech? Chcete na příští party upoutat ladnými pohyby? Nebo jen hledáte způsob, jak do svého života vnést trochu vzrušení a temperamentu? Na všechny otázky máme jednu jedinou odpověď – salsa. Pojďte do ní s námi!
celý článek komentářů (0)

Muži a obezita

Muži a obezita
Český národ se řadí k nejobéznějším v Evropě, a proto není žádným překvapením, že i muži se potýkají s bojem proti nadváze. Obezita u mužů je však rozdílná než ta ženská. Obecně lze říci, že mužům je dán do vínku snazší proces hubnutí než ženám. Na druhou stranu mužská obezita představuje mnohem větší riziko zdravotních potíží než nadváha u něžného pohlaví.
celý článek komentářů (0)

Poruchy spánku - nespavost

Poruchy spánku - nespavostKvalitní spánek patří mezi nejčastěji podceňovanou životní potřebu každého z nás. Krátkodobou nespavost si zažila většina populace, existují ale i případy, kdy už se problémy při spaní stávají nemocí. Takzvané poruchy spánku nejenže nepříjemně ovlivňují náš každodenní život, ale mohou být i smrtelně nebezpečné.
celý článek komentářů (9)

Solit či nesolit?

Solit či nesolit?
Známá česká pohádka proklamuje poselství, že sůl je nad zlato. Přestože solné bohatství je pro lidstvo nedocenitelné (přesně jako ve výše zmiňovaném filmu si dokážeme jen stěží představit, jak by chutnaly naše oblíbené pokrmy neochucené), ani kuchyňská sůl samotná není bez kazu. Lékaři a odborníci nám doporučují solit co nejméně. Mají k tomu pádné důvody?
celý článek komentářů (3)

Jak na nízký tlak

Jak na nízký tlakKdyž někdo tvrdí, že má hvězdičky před očima, jedná se nejspíš o projev nízkého tlaku. Není to nemoc, je to spíš jen takový stav, který ve většině případů není sám o sobě životu nebezpečný. Na rozdíl od vysokého tlaku na něj neexistují žádné léky. Přesto se s ním často setkává spousta lidí, aniž by věděla, co ho vlastně způsobuje.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.