Rozvoj domácí zdravotní péče a její rozšíření o intenzivní péči
Domácí zdravotní péče v posledních letech zaznamenává rychlý rozvoj. Tento trend je způsoben nejen stárnutím populace, což zvyšuje potřebu péče o seniory, ale také pandemií covidu-19. V této době lidé hledali způsoby, jak zlepšit své zdraví, a zároveň minimalizovat nutnost hospitalizace. Domácí zdravotní péče je určena pacientům všech věkových kategorií – od novorozenců po seniory. O vhodnosti využití této služby rozhoduje ošetřující lékař na základě zdravotního stavu pacienta.více
Jak na sníženou imunitu? Příroda pomůže
Obranyschopnost lidského těla je velmi často diskutovanou oblastí. Není se čemu divit, vždyť k jejímu snižování dochází u většiny z nás doslova neustále. Vzít jako příklad můžete klidně sami sebe. Kolikrát denně se dostáváte do nepříjemných stresem doslova napěchovaných situací? Asi poměrně často. Měli jste skutečně čas vyléčit se z obyčejné chřipky nebo jiného onemocnění, jež vás v poslední době trápilo? Těžko. Pracovní povinnosti volaly. Nejen z těchto důvodů je organismus oslaben a dostat se zpátky do formy je neskutečně náročné. Jak na to? Prostřednictvím přírodních látek. Právě na některé rostliny, jež mohou pomoct, se zaměříme v následujících řádcích.
Pilotem pro soukromé účely. Kolik stojí kurz a jak si zařídit průkaz?
Chcete se stát pilotem, který létá spíše pro zábavu a ve svém vlastním volném čase? S průkazem soukromého pilota budete moci pilotovat například jednomotorové vrtulníky pro soukromé účely. Ten je pak platný v rámci celé Evropské Unie a létat můžete kdykoliv během denního světla a také příznivého počasí. Poslední dva zmíněné body jsou pro létání podmínkou. Tato kvalifikace lze postupně dále rozšiřovat. Letecká škola umožňuje například rozšířit si průkaz o noční létání nebo pro další typy vrtulníků.
Projevy alergie jsou nežádoucí odezvou organismu na látky vyskytující se kolem nás
Máte u svých zaměstnanců podezření na drogy či alkohol?
Zdá se vám, že nějaký zaměstnanec chodí do práce pod vlivem alkoholu či drog? Pak je ve vašem nejlepším zájmu mu to nějak dokázat a sepsat výpověď. Při působení těchto látek by totiž mohlo dojít k neštěstí.
Jestliže se vám zdá něco v nepořádku, je samozřejmě možné zkusit to nejdříve po dobrém a s daným zaměstnancem se domluvit. Ovšem spousta lidí barvu nepřizná a raději bude zapírat. Pak máte plné právo si dotyčného otestovat. Pamatujte ale na meze zákona.
Šikovní pomocníci do kuchyně pro zdravé vaření
Nechutná vám pečivo z obchodu? Zkuste si upéct vlastní! Stejně můžete postupovat i u dalších pokrmů, které přeci jenom chutnají poctivě připravené o něco lépe v porovnání s polotovary. S pár šikovnými pomocníky v kuchyni navíc zjistíte i to, že příprava kvalitních jídel v rámci zdravého životního stylu vůbec není složitá a časově náročná.
Existuje zdravý toustovač?
Dva plátky voňavého toustového chleba zajíždí do štěrbiny toustovače, my si zatím nachystáme plátek čedaru a plátek krásné farmářské šunky z malého chovu a špetku másla. Ozve se cinknutí, to už se nám sbíhají sliny, málo naplat, ráno bez teplého toustu si nedovedeme představit. Ale co to? Toust je hnědý a po krajích dokonce černý. Je to vůbec zdravé?
A co Vy, máte už tyčový mixér?
Taky při sledování kuchařských celebrit při práci smutníte, že nemáte všechna ta hejblátka, roboty, mixéry, všechny ty skvělé pomocníky? A proč vlastně? Když se nad tím zamyslíte, možná by na všechnu práci, nebo minimálně na většinu, stačil jenom jeden. Víte třeba, co všechno umí tyčový mixér?
Jaké bylinky užívat při chřipce
Chřipkové období je tady a lékárny praskají ve švech. Jestli do sebe nechcete ládovat pilulky, můžete vyzkoušet přírodní léčbu. Bylinky pomáhaly před několika staletími a fungují dodnes. Minimálně dokážou zkrátit dobu nemoci a zmírnit příznaky. Tady je pět nejčastějších bylin, které pro léčbu chřipky používaly už naše babičky.